איגוד נותני שירותים פיננסיים מוסדרים בסקירת מט"ח שבועית: בטווח הבינוני - ארוך הדולר ימשיך להתחזק – מומלץ לגדר את החשיפה למט"ח.

 

הדולר התחזק מעט השבוע מול השקל וטיפס לרמה של 3.535 (יום ו, שער רציף), במהלך שבוע המסחר הדולר הגיע לרמה של 3.55 והפגין מעט סימני התאוששות. מתחילת השנה השקל מציג ביצועים מרשימים מול הדולר והתחזק ביחס אליו באזור ה-8%.

 

לדברי מוטי הרוש, ראש תחום המט"ח והריביות באיגוד נותני שירותים פיננסים מוסדרים, "הדולר התחזק בשבוע המסחר האחרון לאור אי הודאות והחששות שמציפים את המשקיעים מהמשך ירידת מחיר הנפט שהגיע לשפל של כמעט שנה, האיגוד ממשיך להעריך כי בטווח הבינוני - ארוך הדולר ימשיך להתחזק לאור פער הריביות, והצפי כי ארה"ב תמשיך בקצב כזה או אחר בהעלאת הריבית המוניטרית.

 

"סביבת הריביות הנמוכה צפויה להימשך בארץ (בנק ישראל מדבר על כך בכל החלטה מוניטרית) וביחד עם ריענון ורפורמה באחוזת בית יגרום למשקיעים להזרים את כספם לאפיק המנייתי המהווה אלטרנטיבה השקעה לאור התקררות קלה של שוק הנדל"ן ומיסוי דירה שלישית".

 

האיגוד ממשיך להמליץ לגדר את החשיפה למט"ח בתיק ההשקעות בטווח הקצר שכן להערכתו, המשקיעים ימשיכו לבוא להשקיע בשקל מתוך ראייה של ביטחון, ועל רקע היציבות הפיננסית במטבע ובכלכלה הישראלית בכלל.

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש