Parabolic SAR

אינדיקטור Parabolic SAR

כולנו חולים במחלה של הפחד, או תאוות הבצע, כאשר אנו מתמודדים עם המסחר הפעיל, ואם כלי טכני יכול לעזור בלקיחת עומס רגשי זה הישג לא קטן

משה שלום 03/05/2017 12:12

א+א-

אחת מן הבעיות הקשות יותר במסחר בשוק ההון היא ההחלטה לגבי יציאה מפוזיציה קיימת. מבין שני האירועים העיקריים, הכניסה והיציאה (מבלי להיכנס לנושא הביצועיים החלקיים), ידועה העובדה שהיציאה גורמת הכי הרבה התלבטויות.

 

הסיבה פשוטה: כאשר אנו מסתכלים מבחוץ, יש לנו זמן לנתח, ולהעריך עוד ועוד, את סיכויי ההצלחה של הכניסה. אבל, מרגע הכניסה, מיצי הקיבה עובדים שעות נוספות, וזאת על מנת להטעות אותנו כמה שיותר.

 

הסטטיסטיקה מפורשת ביותר: שיקול הדעת לגבי איכות פוזיציות עתידיות היא בדרך כלל טובה, ונמצא בקשר ישיר עם הלימוד, והניסיון של הסוחר. בשלב הכניסה, האינטלקט מתגבר בקלות על הרגש, הנמצא כאן בכמויות קטנות מאוד.

 

לעומת זאת, יציאה מעמדה מוצלחת, או מפסידה, קשות מנשוא. לגבי האופציה הראשונה, המציאות מראה שהפעילים יוצאים הרבה פעמים לפני הזמן, מן הפחד לאבד את הרווח הקטן שכבר הושג. ובמקרה של עמדה מפסידה, הם נשארים בה הרבה יותר מדיי זמן, בתקווה שהנכס יחזור למקום שממנו הם לא יפסידו כלל, או מעט מאוד.

 

בשני המקרים, הרגש פועל שעות נוספות.

 

השבוע, אנו נדון באינדיקטור המקל מאוד על תהליך קבלת ההחלטות הזה, והוא אינדיקטור ה-Parabolic SAR (בקיצור – סאר). הנה גרף יומי של מניית אפל המכיל את האינדיקטור (הנקודות השחורות):

 

 

מייד ניתן להבחין בכמה תכונות יסודיות של אינדיקטור מדהים זה:

– הוא מתאים את עצמו לתאוצה של התקדמות הנכס

 

– הוא מקדים בהרבה אלמנטים טכניים אחרים לקביעת נקודות יציאה

 

– הוא נותן לנו גם אזורי תמיכה והתנגדות דינאמיים, לחידוש אפשרי מיידי של התנועה המגמתית

 

וקצת בפירוט:

 

אופי החישוב של הסאר גורם לו להתקדם בהתאמה לשינוי בתאוצת תנועת הנכס.

 

זו תכונה שגורמת לנו להיות רגועים יותר, כאשר אנו בעמדה בנכס החווה תנועות כמעט אנכיות, והמהוות בעיה קשה למנגנונים רגילים של קידום סטופים ליציאה. הדוגמא המוצגת של מנגנון רגיל כזה הוא הממוצע הנע האקספוננציאלי, כי גם הוא בעל שם של עוקב לא רע אחרי תנועת המחיר.

 

יתר על כן, בגלל שהאינדיקטור נותן לנו ערך ברור למיקום היציאה האפשרי (תקופה אחת לפני הזמן) אנו יכולים בהחלט לעדכן את תנאי היציאה מראש. נקודות יציאה כאלה מסומנות כאן בריבועים הכחולים.

 

לגבי רמות תמיכה-התנגדות דינאמיות: שימו לב שאם תתייחסו לנקודה הראשונה אחרי החלפת הכיוון (מלבנים סגולים), זו יכולה להיות בהחלט להיות נקודת חשיבות במחיר לצורך כניסה חוזרת מיידית לכיוון שהיה בתוקף לפני אותו שינוי. זאת, כאשר היציאה הייתה עקב אירוע פתאומי ולא חלק מן המהלך הנורמטיבי בתנועה.

אינדיקטור הסאר עוזר לנו מאוד להחליט על היציאה מעמדה. כולנו חולים במחלה של הפחד, או תאוות הבצע, כאשר אנו מתמודדים עם המסחר הפעיל, ואם כלי טכני יכול לעזור בלקיחת עומס רגשי זה הישג לא קטן.

 

פתח חשבון תרגול מסחר בחינם >>

 

ניתן למצוא את משה שלום גם בפייסבוק

 

****

 

משה שלום מנתח שווקים פיננסיים, ולא יועץ השקעות מורשה. יובהר ויודגש כי כל האמור בכתבה, בניתוח שווקים זה, או בדוא"ל המוגש כאן, אינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה לפעולה מכל סוג שהוא, ואין בו שום אלמנט הלוקח בחשבון את הנתונים של הקורא, או המשתמש בחומר, ואינו מתחשב בצרכים הייחודיים לו. במידע, בניתוחים, בכל האמור כאן, או בחלקיו, אין, בכל אופן שהוא, חוות דעת, או העדפה, אשר אמורה להביא להשקעה כל שהיא במכשירים, כלים, ניירות ערך, או כל נכס פיננסי או אחר. יובהר ויודגש עוד, כי על הקורא, או המשתמש, לבדוק את המידע המתפרסם כאן, לאמת אותו, ולבחון את מידת התאמתו לצרכיו, להעדפות ההשקעה שלו. כמו כן, אין בחומר הכתוב, או המוצג, כדי להבטיח רווח, או תשואה, מכל סוג שהוא. יובהר, ויודגש עוד, כי במידע הנמסר כאן, עלולות ליפול טעויות, וכי אפשר שיחולו בו שינויים המתחוללים ללא אתראה מוקדמת. אפשר שגם יימצאו סטיות, בשיעור כזה או אחר, בין המתואר, או המצוין, בחומר הכתוב, לבין מצב הנכסים בפועל. יודגש ויובהר עוד, כי קבלת ההחלטה בדבר השקעה מכל סוג שהיא, במידה ונעשתה לאחר קריאת הכתוב בניתוחים המוצגים כאן, או על סמך נתוני שוק המוצגים בכתוב, היא על אחריותו של הקורא, או המשתמש, בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה