דני מזרחי, אופל באלאנס קרדיט: יח"צ

חברה צומחת שרושמת גידול קבוע בהכנסות וברווחים

מיזוג החברות מירסני ואינווסטנט יגדיל את הפעילות של חברת אופל בלאנס, וישמש כמנוע צמיחה בשילוב מוצרים פיננסיים נוספים

מערכת ספונסר 01/03/2016 12:12

א+א- 1

אופל בלאנס הנה חברה ציבורית מובילה אשר מעניקה פתרונות פיננסים ומתמקדת בתחום ניכיון השיקים, עומדת להשלים בקרוב מהלך של מיזוג חברות הנמצאות בבעלות בעלי עניין זהים באמצעות הקצאת מניות. מדובר בחברת מירסני (ראשון לציון) ואינווסטנט (חולון) ולשתיהן ניסיון של עשרות שנים בתחום הפיננסים.

 

החברה מפוקחת על ידי משרד האוצר, הבורסה והרשות לניירות ערך ומנכ"ל החברה לוקח חלק בוועדות שונות בכנסת בקידום הרגולציה בתחום ועידוד התחרותיות אל מול הבנקים. דיונים הנערכים בחודשים האחרונים בכנסת ובוועדות אחרות רק מחזקים את ההכרה של הרגולציה במערכת החוץ בנקאית כמוצר קיומי, חברתי וכלכלי לעסקים קטנים וכמענה להקטנת הריכוזיות ועידוד התחרותיות בתחום הפיננסי.

 

מדוחות פרופורמה שצורפו על ידי החברה לקראת אישור העסקה באסיפה מיוחדת, עולה כי הכנסות אופל יחד עם החברות הממוזגות הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של השנה בכ-25.4 מיליון ₪ לעומת הכנסות של כ-14.3 מיליון ₪ של אופל בלאנס לבדה. הרווח הנקי הסתכם בכ-9.15 מיליון ₪ לעומת כ-5.7 מיליון ₪ של אופל באופן עצמאי. ההון העצמי בתום תשעת החודשים הסתכם בכ-26 מיליון ₪.

 

לשלוש החברות שיפעלו תחת קורת גג אחת יש אלפי לקוחות: תאגידים, עוסקים, ועסקים קטנים ובינוניים שלהם ניתנים שירותים פיננסים כחלופה נוספת לגיוון מסגרות האשראי, וזאת בהתבסס על ניסיון ומוניטין רב בתחומי המימון השונים ובמגוון פתרונות תזרים לניהול העסק, תוך שירות יעיל מהיר ומקצועי.

 

השירותים הפיננסים אותם מספקת אופל בלאנס לאלפי לקוחותיה במגזרים השונים מגוונים מאוד: ניכיון שיקים מסחריים, מימון והעמדת ערבויות כנגד המחאות זכות, השלמת הון עצמי כנגד בטחונות, שירותי מט"ח, קניה ומכירת מטבע חוץ בכרטיסי אשראי, העברת כספים לחו"ל לפרטיים וליבואנים, הנפקת כרטיסי מאסטרקארד נטען ועוד..

 

מטה ההנהלה ממוקם באשדוד ועם השלמת המיזוג לחברה יהיו 3 סניפים, בראשון לציון, חולון ואשדוד. מהלך המיזוג ישלב כֹח אדם איכותי הכולל נציגי שירות ואנשי שיווק ומכירות מנוסים ומקצועיים אשר מטפלים בכל יום במאות לקוחות, וזאת על רקע ביקושים גוברים לפתרונות מימון המבוססים על ניכיון שיקים ללא בטחונות.

 

ביקושים אלו באים לידי ביטוי ברווחיות המשתפרת של אופל ובגידול בהונה העצמי תוך הקפדה על חלוקת דיבידנד שנתי ממנו נהנים בעלי המניות.

 

צמיחה מתמשכת

 

מאז החלה את דרכה כחברה ציבורית אופל בלאנס נהנית ממגמה ברורה של גידול בעסקיה הנובע מהרחבת מעגל הלקוחות (כולל את החברות מירסני ואינווסטנט) העומד כיום על כ 117 מיליון ₪ עם פיזור עצום וממנו נובע גם הסיכון הנמוך. החברה מגדילה בהתמדה את היקף תיק הלקוחות ואת השירותים ולאחרונה חנכה החברה מסוף ATM (כספומט) למשיכת מזומנים ולקניה ומכירת מט"ח, וזאת בכדי לספק ללקוחות אפשרות למשיכת כסף והמרת מט"ח בכל שעות היממה.

 

מאז הצטרפה אופל בלאנס לבורסה לניירות ערך החברה רושמת גידול מתמשך בהכנסות, ברווחיות הנקייה, בתיק הלקוחות ובהון העצמי. המהלך האחרון בתהליך ההתרחבות (מיזוג מירסני ואינווסטנט) עומד לקראת השלמתו והוא ייצור חברה גדולה יותר, חזקה יותר ובעלת איתנות פיננסית שה-Look and Feel הוא לא פחות מבנק מסחרי על כל המשתמע מכך.

 

השירותים של אופל בלאנס הינם חלק אינטגרלי בתעשייה צומחת של מימון חוץ בנקאי שהביקוש לו רק הולך וגדל מכיוון שהוא מצרך קיומי עבור עסקים קטנים ובינוניים. מיזוגן של החברות (מירסני ואינווסטנט) ורכישת מניותיהן על ידי אופל בלאנס עומד בקנה אחד עם יעדי החברה להרחבת הפעילות, חזון הצמיחה שלה והפיכתה לחברה דומיננטית יותר.

 

החברה הממוזגת תהנה מיתרונות לגודל בכל הקשור להשגת מימון בנקאי או מוסדי והדבר ישפר את ביצועי החברה הממוזגת. מדובר בעסקה בעלת פוטנציאל צמיחה, אשר עשויה להניב לבעלי המניות בחברה תשֹואה חיובית משמעותית בשנים הבאות וזאת כתוצאה מהגדלת הפעילות ומהאפשרות לגדול ולהתפתח בתחום נכיון השיקים, מתן שירותי מטבע ומוצרים פיננסים נוספים.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    תשוו נתונים לאס אר אקורד שעוסקת באותו תחום ותראו מי שווה יותר.

    תבדקו רווח , מכפיל רווח, הון עצמי ושווי חברה. המסקנה ברורה- אס אר אקורד שווה עלייה של עשרות אחוזים, אופל בלאנס לא קרובה לנתונים אלה. לא מריץ, דעה לאחר בדיקה. ג.נ. מחזיק במניה.

    ישראלי 01/03/2016 12:30