גרינקורן גוזף

”הפד יעלה ריבית רק ב-2016, השוק האמריקני יזנק ביותר מ-15%”

ג’וזף גרינקורן, מומחה למסחר בוול סטריט ומנכ"ל מוריס גרופ: "בניגוד לקונצנזוס, הפד יעלה ריבית רק ב-2016; הבנק המרכזי של סין יבצע הרחבה כמותית של טריליוני דולרים"

מערכת ספונסר 10/09/2015 12:12

א+א- 1

בניגוד לקונצנזוס המשקיעים בוול סטריט, אני מעריך כי הפדרל ריזרב יעלה את הריבית רק בתחילת שנת 2016, בהתאם להערכותי ב-2014 אז החלו לראשונה הקולות שדיברו על האפשרות של העלאת ריבית מצד ה’פד’ על מנת לשדר יציבות. כך מעריך ג’וזף גרינקורן, מומחה השקעות בוול סטריט ומנכ"ל מוריס גרופ.

 

גרינקורן מציין כי מדד הדאו ג’ונס ירד נכון להיום 11% מהשיא השנתי שקבע ב-19 במאי על 18,312, להערכתו למדד הדאו ג’ונס יש פוטנציאל התחזקות מעל רמה של 19,000 נקודות, כ-5% יותר מרמת השיא הקודמת שנקבעה בחודש מאי. מדובר כאן באפסייד של מעל 15% לשוק האמריקני.

 

בנוסף, גרינקורן צופה כי השוק הסיני צפוי להמשיך ולהתחזק בהתאם לתכנית תמריצים והרחבה כמותית בהיקף של טריליוני דולרים מצד הבנק המרכזי הסיני שיעשה הכל על מנת ולהמשיך את המומנטום החיובי בשוק ההון הסיני.

 

גרינקורן הוסיף כי הגורמים הללו צפויים להוביל למהלך שורי ארוך טווח וחד שיוביל את המדדים בוול סטריט לקבוע רמות שיא חדשות. גרינקורן כאמור מעריך כי בישיבה הקרובה של ה’פד’, בניגוד לקונצנזוס האנליסטים בוול סטריט, ה’פד’ יחליט שלא להעלות את שיעור הריבית במשק האמריקני. הסיבה לכך היא כי למרות מצבו הסביר של המשק האמריקני, השווקים המתפתחים, סין ואירופה הציגו האטה בצמיחה שעשויה לגרום לחשש של ה’פד’ מפגיעה בטווח הקרוב גם בכלכלה האמריקנית.

 

גרינקורן התייחס לתיקון החריף שאירע בשווקים לפני כחודש ואמר כי "התיקון בחודש שעבר היה אירוע שהתעצם בשל פאניקה ופחד שנופחו והתפשטו במהירות לכל המשקיעים ברחבי העולם ללא פרופורציה. טכנית, במידה וה’פד’ יבצע העלאת ריבית של 0.25% אין מדובר כאן בפועל בצעד דרמטי שאמור לשנות במשהו היקף תיקי ההשקעות של המשקיעים. מצד שני, ה’פד’ עשוי לחשוש מאפקט פסיכולוגי שלילי בשווקים בעת הזו, שבה השווקים מגלים רגישות יתר ומגיבים בצורה חריפה כמעט לכל חדשה העלולה להצביע על שינוי המגמה בשווקים.

 

לגבי הכלכלה השנייה בעולם, הלוא היא סין, גרינקורן מעריך כי נראה שם צעדים מרחיבים משמעותיים מצד הבנק המרכזי כמו הורדה של הריבית לרמה אפסית, זאת לעומת ריבית של 4.6% כיום. בנוסף, הבנק הסיני שמעוניין לשמר את הצמיחה גם בשוק ההון הסיני על מנת ולשמור גם על המשטר, יהיה חייב לבצע הרחבה כמותית משמעותית ולהזרים לשוק הסיני טריליוני דולרים על מנת לשמור על שיעור צמיחה גבוה סביב 7%. ההצפה הצפויה הזו של כסף מהבנק המרכזי הסיני לשווקים תוביל לעלייה חדה בשווי הנכסים והמניות שבידי המשקיעים ולראלי ארוך טווח שיתודלק בכסף ממשלתי סיני.

 

עם זאת, גרינקורן ממליץ למשקיעים להתמקד בשוק האמריקני בשל העוצמה שלו, הנזילות והשקיפות למשקיעים. השוק האמריקני הוא שוק בשווי של 17 טריליון דולר. עיקר החשיפה בתיק המניות צריכה להיות לשוק האמריקני. למרות שיש בו חברות מעניינות מאוד ב-500 S&P ובדאו ג’ונס, פוטנציאל ההתחזקות הגבוה ביותר הוא דווקא במדד הנאסד"ק שהחברות בו מספקות מוצרים ושירותים שהביקוש שלהם ממשיך לעלות מידי יום, במיוחד במצב שבו ממשיכה ההתאוששות במשק האמריקני וצמיחה של השוק הסיני.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כותרת מטעה וחסרת אחריות|38|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    תומר3 10/09/2015 16:44