”עסקת וואטסאפ-פייסבוק מצוינת ל-2 הצדדים; מחיר מניית פייסבוק יעלה ל-70-75 ד’”

ג’וזף גרינקורן: "פייסבוק מתמקדת בצמיחה ונחושה בדעתה להישאר הרשת החברתית הגדולה בעולם; עסקה זו מקנה לה עוד נתח גדול בשוק הנייד; לצוקרברג תוכניות גדולות לווטסאפ"

מערכת ספונסר 20/02/2014 12:12

א+א-

הלילה הודיעה פייסבוק על רכישת ווטסאפ בסכום חסר תקדים של 16 מיליארד דולר. לדברי אנליסט ההשקעות ג’וזף גרינקורן, מנכ"ל ומייסד מוריס גרופ, מדובר בעסקה מצוינת עבור שני הצדדים.

 

גרינקורן ציין כי "ווטסאפ הצליחה לעשות אקזיט ענק אחרי 5 שנים בלבד בשוק. החברה תוכל להמשיך לשמור על הלקוחות הקיימים בכך שהיא נשארת חופשייה ממודעות פרסומיות ומשמרת את התנאים המקוריים בהם הושקה - 99 סנט לשנה בלבד. אני צופה שבעקבות הרכישה, ווטסאפ תגדל מהר מאוד מ-450 מיליון משתמשים הנוכחיים להיקף משתמשים של מעל מיליארד עד 2015.

 

"עבור פייסבוק מדובר גם כן בעסקה טובה, אם כי יקרה, המבססת את מעמדה כחברה הגדולה בעולם המדיה החברתית ובעליה של אפליקציית ההודעות הגדולה בעולם.

 

"בדומה לרכישת אינסטגרם, פייסבוק מתמקדת בצמיחה ונחושה בדעתה להישאר הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם. עסקה זו מקנה לפייסבוק עוד נתח גדול בשוק הנייד. לצוקרברג ולפייסבוק יש תכניות גדולות לגבי ווטסאפ. אני מאמין, וחוזר על כך תמיד, שמדיה חברתית היא לא בועה ואנו נמשיך לראות גידול בענף ב-2014 ובשנים הבאות.

 

"למרות שמניית פייסבוק נפלה מיד לאחר ההודעה על ביצוע העסקה, אני צופה שמכאן היא רק תעלה, ובשבועות הקרובים מחירה יעלה עד לגובה של 70-75$".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה