אקזיט בביומד: פרולור נרכשת על ידי OPKO תמורת 480 מיליון דולר

הדירקטוריונים של שתי החברות. מחזיקי מניות רגילות של פרולור יקבלו 0.9951 מניות רגילות עבור כל מניית OPKO בהתבסס על מחיר של 7.03 $ למניה של מניות רגילות OPKO

מערכת ספונסר 24/04/2013 12:12

א+א- 5

פרולור ביוטק דיווחה הבוקר (ד’) כי היא ו-OPKO חתמו על הסכם מיזוג סופי במסגרתו תרכוש OPKO שבשליטת פיליפ פרוסט (שהוא גם בעל מניות בפרולור), את החברה הישראלית, אשר אושר על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות. מחזיקי מניות רגילות של פרולור יקבלו 0.9951 מניות רגילות עבור כל מניית OPKO בהתבסס על מחיר של 7.03 $ למניה של מניות רגילות OPKO , העסקה מוערכת בכ -480 מיליון דולרים, או 7.00 דולרים למניה של מניות הרגילות של פרולור. מדובר על פרמיה של 20% על מחיר מניית פרולור בתום המסחר אמש בארה"ב. החברות צופות כי העסקה תושלם במהלך המחצית השנייה של 2013. השלמת העסקה כפופה לתנאים מסוימים, תנאים כוללים, אישור בעלי המניות של OPKO ושל פרולור.

 

בעל המניות הגדול ביותר בפרולור הוא פיליפ פרוסט, המחזיק 1.5% ממניותיה בשווי 578 מיליון דולר נכון לסוף דצמבר 2012. פרוסט מחזיק 19.8% ממניות פרולור, וד”ר ג’יין הסיאו, לשעבר סגן יו”ר איווקס שבשליטת פרוסט וכיום סגן יו”ר חברת אופקו שבשליטת פרוסט, מחזיקה ב–3.4%.

 

פרולור הנה חברת תרופות אמריקאית-ישראלית הנסחרת בארה"ב תחת הסימבול PBTH והעוסקת בפיתוח גרסאות ארוכות טווח של תרופות קיימות בהתבסס על טכנולוגיית CTP, שוק של כ- 50 מיליארד דולר. החברה משתמשת בטכנולוגיה חדשנית, הנמצאת גם בשימוש ענקית התרופות מרק, לפיתוח תרופות בעלות משך השפעה ארוך יותר מהתרופות הקיימות כיום בשוק ואשר ניתנות בהזרקה, כך שאפשר להחליף זריקות יומיות בזריקות בתדירות נמוכה יותר לתרופות הנמכרות מדי שנה במיליארדי דולרים בעולם. הטכנולוגיה מתייחסת לעשרות תרופות ומכאן הפוטנציאל האדיר של החברה. בראשה עומד יו"ר טבע, ד"ר פיליפ פרוסט, ואנשי תעשיית הביוטק המובילים בישראל ובעולם, ד"ר אברי הברון ושי נוביק.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אין ויכוח וגם יותר זול ממשרד יחסיי

  ציבור + אופציה להחזר ערך עתידי |1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  גל כבידה 24/04/2013 10:40

 2. 2
  אני מסכים איתך..מניה מנופחת בשערים

  האלה ולאחר עליות מרשימות מתחילת השנה היא מתומחרת יתר על המידה...בכל אופן תמיד עדיף בעל בית שקונה מאשר בעל בית שמוכר חחח|13|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שחקן מתחיל 24/04/2013 10:31

 3. 3
  אם תקרא את הביקורות עליו

  את רוב רובם של המניות שלו הוא קנה בהרבה פחות מ5 דולר, הקניות האחרונות באזור ה7 דולר לא משנות כמעט כלום באחוזי האחזקה שלו, מדובר בטיפות בים. לדעתי יופי של יחסיי ציבור, בשבילי ובשבילך קניות במיליון דולר זה אולי נראה הרבה, אבל זה כלום במונחים מוסדיים ובמונחים של אחוזי בעלות. בכל מקרה עם קניות בלי קניות, אפשר לראות שהמניה נוזלת, למרות קניות של פרוסט ומעריציו. בנוסף פרוסט קנה עוד כמה חברות עם חילופי מניות והמניות הרדומות האלו עתידות להיכנס למסחר בקרוב מאוד. נראה לי שבמחירים האלו, חלק מהנרכשים יבחרו לממש, לפחות חלק אם לא הכול. לדעתי, המניה עומדת בפני לחץ חזק של מוכרים והקניות של פרוסט הם בסה"כ סוג של יחסיי ציבור זולים. דעתי בלבד, OPKO חברה עם פוטנציאל ואם נכנסת ב 5$ או פחות תחזיק, אבל ברמות האלו... אני מחכה לירידה לרמות שפויות יותר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  גל כבידה 24/04/2013 10:29

 4. 4
  צודק.. מיר מופקע..אבל הוא כל הזמן

  קונה שם בטירוף..עוד מ4 דולר..הייתה גם המלצה במנו מקריימר לקנות...פרולור תעל תעלה אומנם 20 אחוז אבל לא בשווי שדיברו עליו (דיברו על 800 מליון דולר)...בכל אופן כבוד לחברה ישראלית למרות שאני בספק אם היו קונים אותה אם לא פרוסט היה גם בעל מניות בפרולור...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שחקן מתחיל 24/04/2013 09:43

 5. 5
  דעתי לממש OPKO ברגע הקבלה.

  הרבה מניות OPKO רדומות מחכות למימוש בקנה, החברה בעלת ערך מופקע. מצד שני יש את פיליפ פרוסט ועדת מעריציו אבל אני לא יודע כמה זמן זה יצליח להחזיק את המניה בגבהים האלו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  גל כבידה 24/04/2013 09:31