חדשות שוק ההון

טכנופלס ושותפות רכשו 50% מקומפיולאב הישראלית בכ-47 מיליון שקל

CompuLab מייצרת ומוכרת מחשבים זעירים, בהיקף של 90 - 80 מיליון שקל בשנה, רווחית, וצופה צמיחה שנתית בשיעור של 25% - 15% בשנים הקרובות

מערכת ספונסר 01/01/2013 10:11

א+א-

חברת טכנופלס הודיעה כי רכשה, יחד עם בעלי מניות נוספים בטכנופלס, 25% מחברת CompuLab העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות מחשוב מתקדמות, תמורת 2.5 מיליון דולר (כ – 10 מיליון שקלים). יתרת מניות CompuLab, מוחזקות בידי יזם החברה, מר גדעון ימפולסקי. רכישת המניות הינה חלק מעסקה כוללת שניהלה טכנופלס, אשר במסגרתה נרכשו 50% ממניות חברת CompuLab במחיר של 12.5 מיליון דולר, המשקף שווי של 25 מיליון דולר לחברת CompuLab. הרכישה הכוללת בוצעה, בין היתר, על ידי רכישה עצמית של חלק ממניות CompuLab אשר מומנה באמצעות העמדת מימון מבנק מסחרי.

 

בנוסף, קיבלו הרוכשים אופציה לתקופה של שלוש שנים להעלות את אחזקותיהם המשותפות לשיעור של 30%. חלקה של טכנופלס ברכישה האמורה עומד על 12.5% ממניות CompuLab בתמורה לסכום של 1.25 מיליון דולר, המשקף מחיר הנמוך באופן משמעותי ממחיר העסקה הכוללת. כמו כן, קיבלה טכנופלס אופציה לתקופה של שלוש שנים להגדיל את אחזקותיה לשיעור של 15%, בתמורה לסכום נוסף של 250 אלפי דולר.

 

חן כץ, מנכ"ל טכנופלס: "השלמנו היום עסקה מורכבת של רכישת הון והעמדת מימון, בהיקף של כ - 47 מיליון שקלים, אשר קרמה עור וגידים תוך זמן קצר בהובלתה של טכנופלס. היקף ואופי העסקה בהחלט מלמד על הכוונה שלנו להמשיך לאתר ולבחון חברות מטרה מעניינות, ולבצע עסקאות בהיקפים גדולים ממה שביצענו עד היום, באמצעות חשיבה פיננסית יצירתית."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה