חדשות שוק ההון

צפירות ההרגעה מול תקיפה באיראן או ירידות בעולם - מה ישפיע על הבורסה

פגישת פסגה בין נתניהו לאובמה והודעה של שר ההגנה האמריקאי שישראל לא החליטה לתקוף באיראן ירגיעו את המשקיעים. כיל תיסחר על רקע הדוח הרבעוני

מערכת ספונסר 15/08/2012 08:38

א+א-

ירידות השערים הבוקר באסיה, על רקע הערכות כי הבנקים המרכזיים לא יתערבו בנעשה בקרוב, סגירה מעורבת אמש בניו יורק כאשר המניות הישראליות סגרו במגמה מעורבת בנטייה לירידות לא מבשרים טובות לבורסה בת"א. מנגד, צפירות ההרגעה הרמות ששוגרו אמש לאפשרות שישראל תתקוף באיראן ישפיעו לטובה על המסחר, או שמא העליות של אתמול כבר גילמו את צפירת הארגעה. היום בערב יפורסם גם מדד המחירים לצרכן והוא אינו צפוי לעלות בהרבה אלא אולי ברמה של 0.1% עד 0.2%.

 

כאמור, אמש פורסמו שתי ידיעות מרגיעות בנוגע לאפשרות תקיפה באיראן. הראשונה בחדשות ערוץ 10 לפיה נעשים מאמצים לקיים פגישה בין נשיא ארה"ב ברק אובמה לבין נתניהו בחודש ספטמבר במהלך עצרת הפתיחה של האו"ם. בידיעה נמסר עוד, בין היתר, כי במסגרת המגעים הוחלט כי עד לפגישה ישראל לא תתקוף באיראן. הצדדים רוצים להגיע להסכמה לפיה אם עד יוני 2013 לא תפסק ההתקדמות האיראנית לפצצת אטום ארה"ב תתחייב לתקוף.

 

ידיעה נוספת בנושא האיראני אשר פורסמה אתמול, עסקה בתדרוך שקיימו ראש המטות המשולבים בצבא ארה"ב ושר ההגנה האמריקאי. הרמטכ"ל האמריקאי אמר כי על פי המידע שבידו ישראל לא יכולה להפסיק את תוכנית הגרעין האיראנית אלא לעכב אותה. שר ההגנה אמר כי ככל הידוע לו ישראל עדין לא החליטה לתקוף באיראן.

 

ובחזרה לשוק המקומי: מניות האנרגיה ימשיכו לרכז עניין בעקבות הדיווחים השונים על הנעשה בקידוח מירה 1. מניות הכשרה אנרגיה  ומודיעין סבלו מזעזועים מתחילת השבוע והיום יתכן שתחזור הרגיעה לסקטור זה, המומלץ בדרך כלל להשקעה ע"י הבנקים.

 

מניית כיל תסחר על סמך תוצאות הרבעון ובעיקר על האפשרות שהבצרות בארה"ב תביא לדרישת יתר לחומרי דישון ולעליית מחירים בסקטור זה.

 

מניות חברות התקשורת – פרטנר, בזק, סלקום והוט יסחרו גם היום לאור הנתונים שפורסמו אתמול. סלקום ופרטנר כמו גם הוט הרוויחו פחות אך עדין הרוויחו. השתיים הראשונה לא מעט והשלישית הוט, נכנסה להשקעה בתחום הסולולר שתניב בהמשך רווחים נאים.

 

 אקויטל הודיעה אמש כי גייסה 51.5 מיליון ש"ח בהנפקת זכויות. חלק לא קטן ממימוש הזכויות היה של בעלי השליטה המלמד על כך שהם מאמינים בחברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה