קרדיט: pexels.com
קרדיט: pexels.com

כן הפסקת אש, לא הפסקת אש, כניסה מוגבלת לרפיח, עליית מדרגה באש בצפון והפגנות נגד הממשלה, כל זה לא עוצר את השוק המקומי מאחד השבועות החזקים שלו בתקופה האחרונה. הסקטור הביטחוני המשיך להיות לוהט עם הזמנות של מעל חצי מיליארד שקל שפורסמו כבר בתחילת השבוע בעיקר של חברת אימקו שגם זינקה בחדות. ציון דרך צוין השבוע בשוק הקרנות שחצה לראשונה את רף 500 מיליארד שקל המנוהלים בתחום. הפתעת השבוע הגיעה מבנק ה פועלים, מנכ”ל הבנק דב קוטלר הודיע על פרישה במפתיע לאחר כ-5 שנים בתפקיד ושנתיים לפני סיומו. חברת אלקטריאון שנכנסה השבוע למדד ת”א 125 זינקה בחדות לאחר שחתמה על הסכם מחייב עם חברה סינית להקמת כביש חשמלי בפארק תעשייתי במדינה.

הדוחות השבוע היו בסימן של המניות הדואליות, טבע פרסמה דוחות מעורבים עם עליה בהכנסות ופספוס בשורת הרווח, המניה זינקה בחדות בזכות התחזיות שהשוק אהב. ביום המסחר האחרון לשבוע, קמטק פרסמה דוחות טובים לרבעון הראשון כשהיא מציינת את הביקוש ל-AI שתורם לחברה, המניה זינקה כ-10% במסחר בת”א. גם חברת סאפיינס הדואלית פרסמה דוחות טובים ביום המסחר האחרון והמניה זינקה כ-5% לשיא חדש כמוה גם טאואר שעלתה כ- 4.7%. מוקדם יותר השבוע חברת אודיוקודס דווקא אכזבה את המשקיעים, היא אבדה כ-16% ביום פרסום הדוח. השבוע יתקיימו רק שלושה ימי מסחר, בימים שני ושלישי לא יתקיים מסחר לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה ויום העצמאות.

בארה”ב כבר בתחילת השבוע קבלנו המשכיות מעלה ופריצת אזורי התנגדות במדדים המובילים שכבר רואים מקרוב את השיאים של חודש מרץ. כשעונת הדוחות אחרי השיא ובהמתנה לדוחות אינבידיה האחרונה מבין החברות הגדולות שצפויה לפרסם ב-22 לחודש ולאחר דוח תעסוקה חלש שפורסם בשבוע שעבר השוק ימשיך לנסות להבין מתי תרד הריבית. שוק החוב נותר בהמתנה, למרות ירידות התשואות הן עדיין נשארות גבוהות ונכון לשישי (בוקר) תשואות אגרות האוצר ל-10 שנים עומדות על 4.45%. נכון להיום הצפי נותר בעינו והוא עומד על שתי הורדות ריבית עד לסיום השנה. בשבוע הקרוב עיניי השוק יהיו למדד המחירים לצרכן של חודש אפריל שיפורסם ביום רביעי, הצפי עומד על עליה של 0.3%. עוד ביום רביעי יפורסמו המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל שם השוק יצפה לעליה מתונה של 0.2%, מדדים נמוכים בשני המקרים יעלו ככל הנראה את הציפיות להורדת ריבית ויתמכו עוד יותר בשוק המניות.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת”א 125 נציין את אלקטריאון, קמטק ונקסט ויז’ן אשר עלו 17%, 15% ו-13.7% בהתאמה. מנגד, בלטו בירידות שערים מניות אודיוקודס, פריון ואשטרום קבוצה אשר השילו מערכן 10.9%, 6.2% ו-3.7% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את תיגי, אקווריוס מנועים ואימד יה”ש אשר עלו 64.5%, 56.3%, ו-36.3% בהתאמה. מנגד, מניות אנרג’ין, פרקומט ונקסטייג השילו מערכן 21.3%, 19.1% ו-18.6% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת”א 35 עלה ב-3.3% מעל לרמה של 2,000 נק’ בפעם השנייה השנה, מדד ת”א 90 עלה ב-2.66%, מדד הבנקים עלה ב-0.16%, מדד הנדל”ן עלה ב-1.23%, מדד הנפט וגז עלה ב-2.26% ומדד הביומד עלה ב-3.53%. בשוק המט”ח הדולר עולה השבוע כ-0.1% וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.7190 מול השקל.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד ת”א 35 סגר את שבוע המסחר בעליה של 3.3% וננעל ברמה של 2,003.53 נקודות. שבוע לאחר הפסח ושבוע מסחר מלא מבחינת ימים ושעות הביא לפרץ אופטימיות בת”א על רקע אין חדשות, המשך מגמה חיובית בשווקי העולם ובעיקר תמיכה מהמניות הדואליות. מדד ת”א 35 פרץ את אזור ההתנגדות שציינתי בשבועיים האחרונים סביב 1,960 נקודות ונפתח כלפי מעלה בליווי מחזורי מסחר ערים ומסחר שלימד על עוצמה כששערי הנעילה היו מעל שער הפתיחה בכל 4 ימי המסחר האחרונים. מהבחינה הטכנית השוק מגיע לאזור התנגדות בכל הרצועה של 2,000/23 נקודות, לדעתי עניין של זמן עד שעוברים את אזור זה בכדי להתמודד עם השיא משנת 2022 סביב 2,080 נקודות.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד הבנקים

מדד הבנקים המשיך להיות מדד מדכא של השוק ובמקום לדהור קדימה עם מדד המניות המוביל הוא דווקא מעכב אותו מלעלות מהר יותר לעבר השיאים. המדד נסחר השבוע בתוך הטווח של השבוע שעבר ונראה שבטווח הקצר הוא תקוע מתחת להתנגדות סביב 3,700+ נקודות ותמיכה נקודתית סביב 3.580 נקודות.

מדד הבנקים

דולר-שקל

הדולר המשיך את המומנטום השלילי שלו מהשבועיים האחרונים כשהוא יורד אל אזור של 3.70 ואף מעט מתחת, שמחזיק בשלב זה. נתוני הגרעון שפורסמו השבוע דחפו השבוע את הדולר קדימה וזה למרות אי חדשות ביטחוניות מיוחדות והמשך מגמה חיובית בארה”ב שתומכת דווקא בחולשת הדולר. אזור התנגדות קרוב קיים סביב 3.75, תמיכה סביב 3.6920 ו- 3.6730.

דולר-שקל

מדד ה-DAX הגרמני

התנועה של המדד הגיעה לסיומה השבוע עם יציאה קדימה מעל 18,250 נקודות שלמעשה סיימה את התיקון במדד והביא אותו לא רק לשיאו אלא לפריצתו אתמול (חמישי). מהבחינה הטכנית ולאחר תיקון של 50% מהמהלך האחרון שככתוב הגיע לסיומו, המדד פותח יעד עולה לאזור של 19,400 נקודות לטווח זמן הקרוב.

מדד ה-DAX הגרמני

מדד ה- S&P500

בזהירות אפשר לכתוב שככל הנראה המדד סיים את התיקון היורד של חודש אפריל והוא בדרכו לבדוק את השיאים האחרונים בקרוב. מחזורי המסחר במדד הולכים ויורדים עם העלייה, ובמקרה הטוב אולי יכולים לסמן סוג של אזהרה. להערכתי הדבר היחיד שיכול להפריע הוא מדד מחירים לצרכן שיתפרסם השבוע ששוב יכול להכניס את השוק לסחרור וחזרה כלפי מטה. תמיכה טכנית לשוק קיימת בפתח פער המחירים העולה סביב 5,100 נקודות התנגדות בשיא – 5,260/5 נקודות.

מדד ה- S&P500

או פי סי אנרגיה

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 35. מניות החברה מתבססות מעל אזור של 2,800 נקודות שבוע שלישי ברציפות. אזור התנגדות קרוב קיים סביב 3,000 נקודות, נעילה מעל תהיה חיובית ותמשיך את המומנטום החיובי במניה.

או פי סי אנרגיה

תמר פטרוליום

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה רשמה שיא חדש לקראת סוף חודש מרץ ומאז המניה יצאה לתיקון טכני יורד. במהלך שבוע המסחר שחלף המניה התבססה מעל אזור 2,080 נקודות אשר הפכה לרמת תמיכה לאחר שנבלמה בתחילת חודש אפריל מעל אזור זה. בפועל ההתבססות של השבוע האחרון מלמדת על אפשרות של סיום התיקון היורד וחזרה לאזור השיא סביב 2,430 נקודות. הנחת העבודה בתוקף כל עוד המניה נסחרת מעל 2,060 נקודות, הנמוך השבועי.

תמר פטרוליום

סלקום

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. בשבוע שעבר פרצה המניה את אזור ההתנגדות האופקי סביב 1,620 נקודות, אולם נסוגה חזרה בשבוע המסחר שחלף ונבלמה סביב אזור 1,600 נקודות אותה ציינו בסקירה האחרונה כרמה חשובה לקיומה של תבנית הפריצה. המניה התבססה במשך שלושת ימי המסחר האחרונים מעל אזור 1,600 נקודות בתצורה חיובית אשר תומכת בהמשך התנועה העולה. טכנית, רק פריצה וסגירה מעל הגבוה האחרון סביב 1,670 נקודות תהווה טריגר חיובי חדש כאשר היעד נותר ללא שינוי באזור 1,900 נקודות שם תיבחן מחדש.

סלקום

תדיראן גרופ

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה מתבססת בשבועיים שחלפו מעל אזור התמיכה האופקי סביב 25,740 נקודות. טכנית קיימת אפשרות שהתבססות מסמלת את סיום התיקון היורד וחזרה למתווה עולה עם יעד בגבוה האחרון ואזור ההתנגדות האופקי סביב 30,700 נקודות. הטריגר לתחילת התיקון יתקבל בפריצה וסגירה של 27,000 נקודות. למעקב.

תדיראן גרופ

מגה אור

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה פרצה ביום המסחר האחרון את אזור ההתנגדות האופקי סביב 10,000 נקודות זאת לאחר שנבלמה מספר פעמים בתקופה האחרונה. טכנית הפריצה גבולית ומחזור המסחר לא היה גבוה, לכן ההנחה היא התבססות מעל אזור הפריצה לפני המשך התנועה העולה. ההתנגדות הבאה שוכנת סביב 10,780 נקודות ואחריה באזור 12,000 נקודות. למעקב

מגה אור

ניו-מד אנרגיה

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 35. המניה מדשדשת כבר תקופה מתחת לאזור ההתנגדות האופקי 980-990 נקודות. המניה נתכנסת בשבועיים שחלפו בתצורה חיובית אשר מגדילה את האפשרות לפריצת אזור ההתנגדות הנ”ל. במידה ותרחיש זה יצא לפועל, היעד הקרוב סומן באזור 1,045 נקודות. למעקב

ניו-מד אנרגיה

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש