קרדיט: מוני שפיר
קרדיט: מוני שפיר

חברת התעופה ישראייר בניהולו של אורי סירקיס הודיעה הבוקר (ד’) על חזרה לגודל צי מטוסים במתכונת שהייתה זמינה לחברה ערב פרוץ המלחמה. לזאת יש להוסיף את עדרותה של חברת איזי ג’ט, שבסופו של דבר לא תחזור בקרוב לטוס לישראל וממנה בצל המצב הביטחוני.

לאחר 192 יום מפרוץ המלחמה ישראייר שבה להפעיל צי מטוסים במתכונת זהה לזאת שהופעלה ערב המלחמה, הכוללת הפעלת 9 מטוסים צרי גוף תואמת את התכנון המוקדם לחג הפסח.

במהלך חודש מרץ ,2024 הפעילה החברה 4 מטוסים בלבד, בשל העובדה כי בשניים ממטוסיה, בוצעו מערכי תחזוקה רב שנתיים, לקראת הכנתם לעונת הקיץ. ביום ה16- לאפריל שב מטוס ה-ABF מהליך תחזוקה של כ-3 חודשים בהם היה מקורקע, כאשר בנוסף עומדים לשירותה של החברה עוד 3 מטוסים חכורים בהפעלה עונתית אשר שניים מהם החלו לפעול לפני ימים ספורים ואחד בתחילת החודש.

הפעלת המטוסים החכורים בחכירה עונתית התאפשרה בין היתר, לאחר שנתקבלו אישורים והקלות, נוכח המצב הבטחוני, ממבטחי המטוסים בחו"ל. להערכת החברה, עם שובה ל הפעלת 9 מטוסים, יתאפשר לחברה להוציא אל הפועל את תוכניתה המסחרית המקורית ולהטיס מעל כ-100 אלף נוסעים במהלך חג הפסח וחודש אפריל 2024.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש