יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה<br>קרדיט: אילן בשור
יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה קרדיט: אילן בשור

טקטונה, הפועלת בתחום הבלוקצ’יין והנכסים הדיגיטליים, הודיעה הבוקר (ב’) כי התקשרה עם חברת הוריזון, שבשליטת אלטשולר שחם, המעניקה שירותי קנייה מכירה ושמירה של מטבעות קריפטוגרפיים, במזכר הבנות לרכישת לפחות כ-40% ממניות הוריזון.

במסגרת העסקה, טקטונה תרכוש מבעלי המניות המוכרים את כל מניותיהם בהוריזון, המהוות כ-36.20% מהון המניות של הוריזון תמורת 18 מיליון שקל, עם מרכיב מזומן בסך של כ-4.5 מיליון שקל ותמורה של מניות החברה, בשווי של כ- 13.5 מיליון שקל. שווי מניית טקטונה יהיה בהתאם למנגנון שנקבע בין הצדדים ולא יפחת מ-1.5 שקל ולא יעלה על 3 שקל למניה. בנוסף, החברה תבצע השקעה בהוריזון בסכום שלא יפחת מ-2 מיליון שקל, בתמורה להקצאת מניות הוריזון ובכך תחזיק, לאחר השלמת כל העסקאות, לפחות 40% ממניות הוריזון. שאר מניות הוריזון יוחזקו על ידי אלטשולר שחם אשר תמשיך להיות בעלת השליטה בהוריזון וכן מספר בעלי מניות נוספים.

להוריזון יש רישיון למתן שירותים בנכס פיננסי מורחב מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ועוסקת בעיקר במתן שירותי קנייה, מכירה ושמירה של מטבעות קריפטוגרפיים בשיתוף המערכת הבנקאית. בנוסף, הוריזון מציעה הוראת קבע חודשית לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים, מתן שירות מימוש מטבעות קריפטוגרפיים עבור חברות שהנפיקו מטבעות ועוד.

לפני כשבועיים טקטונה דיווחה על קבלת רישיון למתן שירותים בנכס פיננסי (מורחב) מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון למתן שירותים פיננסיים בנכסים דיגיטליים בישראל. את שנת 2023 סיימה טקטונה עם עלייה של 43% בהכנסות, מעבר לרווחיות ועל EBITDA מתואם בגובה של 1.3 מיליון דולר.

אילן שטרק, מנכ״ל הוריזון מבית אלטשולר שחם: ״אנו שמחים על החתימה על מזכר הבנות זה שהינו חשוב להמשך ההתרחבות והצמיחה החזקה והמתמשכת של החברה במגוון המוצרים והשירותים שהיא מציעה ללקוחותיה. אני מודה בהזדמנות זו לבעלי המניות על תמיכתם לאורך הדרך, שהיוותה בסיס להתקדמות הוריזון, ומביע את ברכותי החמות ל טקטונה, השותפים החדשים שלנו, ומודה על האמון בנו. יחד עם עובדינו הנאמנים והמקצועיים, אנו ערוכים לצאת למסע של הצלחה וחדשנות משותפת ולהשיא ערך עבור לקוחותינו.״

יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה: "אנחנו שמחים על החתימה ועל השותפות הצפויה עם אלטשולר-שחם בהוריזון ומאמינים שיחדיו נוכל להצמיח את הוריזון באמצעות הרחבת הצעות הערך ללקוחות. מדובר בסינרגיה חזקה עבור טקטונה על רקע המומנטום של שוק הקריפטו וטכנולוגיית הבלוקצ’יין. שיתוף הפעולה עם בית השקעות מהגדולים בישראל וכן עם אנשי המקצוע בהוריזון הוא אבן דרך משמעותית בהתפתחות טקטונה. אנו נעמיד לטובת הוריזון את הידע, הניסיון והפלטפורמה של טקטונה במטרה להנגיש לציבור המשקיעים את הכניסה לתחום באופן מפוקח ומוסדר

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש