מאור דואק, מנכ"ל מניף שירותים פיננסיים<br>קרדיט: מניף
מאור דואק, מנכ"ל מניף שירותים פיננסיים קרדיט: מניף

חברת מניף שירותים פיננסיים, הפועלת בתחום האשראי החוץ בנקאי לתחום הנדל"ן, פרסמה היום (ב’) דוחות חזקים לשנת 2023 ולרבעון האחרון של השנה. למרות החשש ממשבר בשוק הנדל"ן מניף מציגה רווח שנתי נקי שהסתכם בסך של כ-124.5 מיליון שקל ב-2023 לעומת רווח של 92 מיליון שקל ב-2022.

במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2023 נמשך הגידול בתיק הלקוחות של החברה שצמח בהיקף של כ-211 מיליון שקל ברבעון האחרון ועומד נכון לסוף הרבעון הרביעי של 2023, על סך של כ-2.7 מיליארד שקל.

מניף עוסקת בהעמדת מימון המגובה בביטחונות ליזמים בענף הנדל"ן, כאשר עיקר המימון שמועמד הינו לצרכי השלמת הון עצמי הנדרש ליזמים כאמור לצורך קבלת ליווי בנקאי לפרויקטים בתחום הבניה. בצל המלחמה אתרי הבנייה בישראל היו משותקים במחציתם, אך מנכ"ל החברה מאור דואק, אומר כי מרבית הפרויקטים שתחת המימון של מניף חזרו לפעילות. "למרות הקשיים והמחסור בעובדים, אתרי הפרויקטים חזרו לעבוד כמעט כולם, גם אם לא בקצב מלא, והמכירות חזרו במרבית אזורי הארץ לקצב מעל למצופה. ככלל ניתן לומר בזהירות, שבימים אלו מורגשת בשוק אופטימיות זהירה על רקע נתונים אלו. ההתאוששות האמורה בשוק הנדל"ן לצד ההכרות של הבנקים ושוק ההון עם מניף מורגשים גם בהצלחת הגיוסים שלנו מול שוק ההון והבנקים אשר מביעים אמון בחברה".

דואק מסביר כי "לחברה תיק לקוחות איכותי שנעשו בו בשנתיים האחרונות התאמות על רקע ההאטה שהיתה בתקופה זו בענף הנדל"ן והתאמות אלו עזרו לחברה להימנע עד כה מזעזועים כך שההשפעות של המלחמה לא היו דרמטיות מבחינתנו והחברה יכלה אף לנצל בזהירות הזדמנויות עסקיות אשר צצות בתקופה מעין זו".

בשנת 2023 ההכנסות צמחו ועמדו על סך של כ-332 מיליון שקל - גידול של כ-80% לעומת הכנסות בסך של כ-184 מיליון שקל בשנת 2022.

תיק הלקוחות של החברה גדל בכ-593 מיליון שקל ב-2023 והסתכם בכ-2.7 מיליארד שקל, לעומת סך של כ-2.1 מיליארד שקל ב-2022, עלייה של כ-27%. נכון לתום הרבעון הרביעי של שנת 2023, החברה מממנת 159 פרויקטים ל-125 לקוחות (כולל התחייבויות חתומות של לקוחות).

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש