קרדיט: פלאש 90, עטיה מוחמד
קרדיט: פלאש 90, עטיה מוחמד

משרד האוצר הודיע אמש (א’) על חזרת תושבי העוטף ושדרות שסוכמה בישיבת ראשי הרשויות עם שר האוצר, מנכ"ל האוצר, מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"ל מנהלת תקומה. נזכיר כי רק לפני יומיים נורו רקטות לעבר אשקלון למרות הפעולות של צה"ל ברצועה.

בישיבה במשרד האוצר סוכם, על מתווה ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר סמוטריץ׳ לחזרת תושבי שדרות ויישובי העוטף. בהתאם ללוח זמנים שיאושר מול צה״ל, החזרה תתאפשר החל מה-1.3.24. מי שיבחרו להישאר בבתי המלון יוכלו לשהות בהם עד לתאריך 7.7.2024.

במסגרת המתווה ינתן מענק הסתגלות, לדוגמא: יחיד יקבל 15,480 שקל, זוג כ-30,960 שקל, זוג עם ילד 38,700 שקל, וזוג +2 יקבל כ- 46,400 שקל.

"סוכם שבמסגרת מתווה המענק, ייקבע מדרג בהלימה למועד החזרה והצרכים הנובעים ממשך תקופת ההסתגלות. החלטת ממשלה מפורטת תוגש לאישור הממשלה בהקדם. לגבי תושבי הצפון טרם ניתנה התייחסות כלשהי וסביר להניח שהמצב הביטחוני יכתיב את מועד החזרה של התושבים לביתם", כך נמסר מהאוצר.

קשה להסביר למי שלא גר בשדרות או ביישובי העוטף איך אפשר לחזור לזירת האירוע אשר מבחינת התושבים עדיין נחשב אירוע מתגלגל. אלא שהוצאות הביטחון אל מול הירידה בהכנסות המדינה ועלייה בגרעון עושה את שלה.

בישרוטל רוצים לחזור לשגרה

במכתב שנשלח בשבוע שעבר לאחראי על פינוי התושבים מקריית שמונה לאילת, הודיעה רשת המלונות ישרוטל למפונים מהצפון ומעוטף עזה כי עליהם להתפנות מכמה מלונות שבהם הם שוהים באילת כדי לפנות מקום לתיירים ומבקרים שצפויים להגיע לשם בחג הפסח. נראה שבישרוטל רוצים לפנות את המלונות האטרקטביים ולשכן את המפונים במלונות אחרים של הרשת, בהם ישרוטל ים סוף וריביירה באילת, סיטי טאוור ופאבליקה בתל אביב וגומא במגדל שעל שפת הכנרת.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש