קרדיט: דובר צהל
קרדיט: דובר צהל

הבוקר הותר לפרסום כי במבצע משותף של צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל (ימ"מ) ברפיח, חולצו הלילה שני חטופים ישראלים, פרננדו סימון מרמן (60) ולואיס הר (70) אשר נחטפו על ידי חמאס לרצועת עזה מניר יצחק ב-7/10.

המבצע החל בשעה 1:00 בלילה ונמשך כשעה ובמהלכו שוחררו תחת אש שני החטופים שהוחזקו בקומה השנייה בבניין. החטופים היו תחת שמירה של חמושים ועוד חמושים נוספים שהיו בעמדות בבתים סמוכים. הפריצה פנימה היתה "פריצה חמה" תוך סיוע של חיל האוויר וכוחות קרקעיים של שייטת 13 וחטיבה 7 של השריון.

כוחות החילוץ נכנסו לבניין, משכו את שני החוטפים אל מחוץ לבניין. במקום התרחש קרב יריות, אש רחבה נפתחה מהאוויר, ואש נפתחה מהבניינים הסמוכים. חיל האוויר תקף בעוצמה ולפי הדיווחים יש הרבה מחבלים שנהרגו הלילה במבצע. לוחם אחד שנפצע קל בפעולה, מעבר לכך - אין נפגעים לכוחותינו.

לאחר מכן הכוח ניתק מגע, כוחות של חטיבה 7 עם שייטת 13 ליוו את הכוחות החוצה על נגמ"שים (נגמ"שים). המבצע כולו נמשך ביעד עצמו כשעה מקצה לקצה. החטופים הגיעו למנחת סמוך ומשם המריאו לשיבא. מצבם של השניים טוב והם הועברו לבדיקות רפואיות במרכז הרפואי תל השומר.

במקביל, דובר צה"ל הודיע בצער על נפילתם של שני לוחמים מגלן בקרבות בדרום הרצועה: רס"ל עדי אלדור, בן 21 מחיפה, לוחם ביחידת מגלן, חטיבת הקומנדו; ורס"ל (במיל’) אלון קליינמן, בן 21 מתל אביב, לוחם מילואים ביחידת מגלן, חטיבת הקומנדו. יהיה זכרם ברוך.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש