טלי שם טוב, מבעלי ספידווליו ומנכ"לית קבוצת קודווליו<br>קרדיט: שי אוקנין
טלי שם טוב, מבעלי ספידווליו ומנכ"לית קבוצת קודווליו קרדיט: שי אוקנין

ספידווליו דיווחה אתמול (א’) לבורסה בתל-אביב כי החברה הבת, קודווליו, התקשרה בהסכם לרכישת השליטה בחברת קלאודאקס קלאוד פתרונות בע"מ. במסגרת ההסכם, החברה תרכוש מבעלות המניות 54% מהונה המונפק והנפרע של קלאודאקס, וזאת בתמורה לסכום של 4.05 מיליון שקל במזומן. השלמת העסקה צפויה להתקיים בימים הקרובים.

במסגרת ההסכם הוגדר מנגנון אופציות רכש ומכר במסגרתו קבוצת קודווליו עשויה להגדיל את החזקתה ל-100% מהונה המונפק והנפרע של קלאודאקס וזאת בתום 4 שנים ממועד ההשלמה ולמשך תקופה של שנתיים.

קלאודאקס הינה חברה ישראלית פרטית, העוסקת בתחום שירותי ענן ציבורי, ובכלל זה שירותי ייעוץ, יישום, הפצה ומכירה. בספידווליו כותבים כי פעילותה של קלאודאקס מרוכזת בישראל והיקף ההכנסות הצפוי שלה בשנת 2023 נאמד בכ-9-8 מליון שקל והרווח הצפוי נאמד בכ-1.3-1.4 מיליון שקל. מאז שהונפקה בבורסה ב-2021 איבדה מנייתה כ-60% מערכה אחרי שגייסה 30 מיליון שקל לפי שווי של 130 מיליון שקל.

המהלך הנוכחי מצטרף לשורה של מיזוגים ורכישות שביצעה קבוצת ספידווליו שהוקמה ב-2019. בשנת 2023 השלימה את רכישת השליטה בחברות שירותי התוכנה DevelopSoft הבולגרית ו-Code Agile הרומנית. ספידווליו, שמתמקדת בתחום הענן והדיגיטל, נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 58.9 מיליון שקל.

טלי שם טוב מבעלי ספידווליו ומנכ"לית קבוצת קודווליו: "שוק הענן הציבורי בישראל מצוי בשנים האחרונות בתנופה, הן על רקע כניסה של שחקניות ענן בינלאומיות והן על רקע יוזמות ממשלתיות. כיום, מבצעים ארגונים מכלל המגזרים במשק את המעבר לענן, כחלק מטרנספורמציה עסקית ודיגיטלית. ההסכם עם קלאודאקס הוא נדבך נוסף במיצובה של קודווליו כחברת פתרונות התוכנה המובילה בישראל".

אריאל מונפו, מבעלי ומנכ"ל קלאודאקס: "לאור הפוטנציאל העצום בשוק שירותי הענן הציבורי ויחד עם הרצון שלנו להרחיב את האופרציה והפתרונות שלנו גם ללקוחות בחו"ל, בחנו מספר שיתופי פעולה אפשריים. הבחירה בקודווליו הייתה כמעט מתבקשת משום שמדובר בחברת מומחים טכנולוגית מוכרת אשר יחד עם המומחיות והשירותים שלנו תאפשר לספק ללקוחות קיימים ופוטנציאלים מענה מלא מקצה לקצה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש