רני צים, מנכל רני צים מרכזי קניות<br>קרדיט: מאיר אדרי
רני צים, מנכל רני צים מרכזי קניות קרדיט: מאיר אדרי

בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח אמש (א’) על כניסה למשא ומתן לרכישת מלוא המניות של פסגות קרנות נאמנות תמורת 150 מיליון שקל בעבור הקרנות הפאסיביות בלבד.

רני צים, בעל השליטה בפסגות, מעוניין למכור את פסגות בחלקים. בשבוע שעבר פסגות דיווחה על מגעים למכירת הפעילות כולה של בית ההשקעות בסכום שבין 320 ל-340 מיליון שקל.

נכון להיום פסגות קרנות נאמנות מנהלת נכסים בהיקף של 43.6 מיליארד שקל, מהן 21.5 מיליארד שקל בקרנות אקטיביות והרוב בקרנות הכספיות שקרנן עלתה יחד עם העלייה בריבית במשק.

הקרנות הפאסיביות לבדן גייסו מתחילת השנה כמעט 5 מיליארד שקל, וזאת לאחר שבמרץ האחרון עקפו הקרנות הפאסיביות את הנכסים האקטיביים. לקרנות הפאסיביות תפעול טכני שלא דורש יכולות ניתוח או ניהול שוטף, והעמלות בהתאם. קצב ההכנסות השנתי לפעילות הקרנות הפאסיביות של פסגות נאמד בכ-56 מיליון שקל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  מה שהביא לנפילת מניית פסגות זה רק

  התנהלות של הבעלים ....זה היה שילוב של חקירה על מידע פנים של בעלי משרה בכירה פלוס בלופים שהם נתפסו בהם על ניפוח מחיר מכירה של פסגות כדי להעלות את מחיר מכירה בחלקים ......וברגע שהשוק איבד בהם אמון המניה צנחה כמו אבן למטה ......ולא משנה כמה בעלים קנה בסופו של דבר נוצר משבר נזילות במניה שאף אחד לא מאמין בא ונייר צנח למטה .....תוסיף לזה את משבר בחברת ניכיון צקים שהשמידה שם ערך וקיבלת סופה מושלמת ......
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • זיו מ
  • 04/12/2023 08:32
 • 1
  סגירת העסקה הזאת מוסיפה וודאות רבה

  לחברה שהייתה בסיכון חדלות פירעון. זאת מלבד העובדה שהמכירה הזו היא אחת מתוך שלוש שצפויות להכניס 340~ מיליון לפסגות, ולהותיר אותה עם מזומן פי 2 משווי שוק (המכירה ללא חוב וללא מזומן, החישוב אחרי חוב בניכוי מזומן).
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • eldanrznfld
  • 04/12/2023 08:17