רפי עמית, מנכל ויור קמטק<br>קרדיט: רענן טל
רפי עמית, מנכל ויור קמטק קרדיט: רענן טל

חברת קמטק הדואלית (סימול: CAMT), הודיעה היום ביחד עם FormFactor (סימול: FORM) על כניסה להסכם במסגרתו תרכוש קמטק את FRT Metrology, חטיבת המטרולוגיה של FormFactor, ב-100 מיליון דולר במזומן, בכפוף להתאמות מחיר המקובלות ברכישה.

מטה חברת FRT ממוקם בברגיש גלאדבאך בגרמניה, והיא ספקית מובילה של פתרונות מדידה בדיוק גבוה לשווקי המארזים המתקדמים וה-Silicon Carbide (SiC). קמטק היא יצרנית מובילה של ציוד בדיקה ומדידה לתעשיית השבבים. בקמטק מוסרים כי הרכישה צפויה למנף את הטכנולוגיות שלה ושל FRT בשוק המארזים המתקדמים וה-Silicon Carbide, שווקים הדורשים שלבי בדיקה ומדידה חדשים בתהליכי הייצור של מוליכים למחצה. עם התוספת של טכנולוגיית ה-SurfaceSens מרובת החיישנים הייחודית של FRT, תוכל קמטק לספק ללקוחותיה פתרונות רחבים ומקיפים יותר לבדיקה ומדידה. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של 2023, בכפוף לעמידה בתנאי סגירה מקובלים.

"אנו מקבלים בברכה את FRT ועובדיה למשפחת קמטק, " אמר רפי עמית, מנכ"ל קמטק. "אנו מצפים כי הרכישה הזו תחזק את מעמדה של קמטק כמובילת שוק ותתרום יותר מ-30 מיליון דולר להכנסות שנת 2024 ולרווחיות תוך 12 חודשים מביצוע הרכישה. מעבר לתרומה הפיננסית המיידית, אנו צופים סינרגיות נוספות אשר יתרמו לתחזיות הצמיחה הכלליות של קמטק בשנת 2024 ומעבר. אנו מצפים לממש את הזדמנויות הצמיחה כתוצאה מרכישה זו".

מייק סלסור, מנכ"ל FormFactor מסר: "אני גאה מאוד בחדשנות ובצמיחה של צוות FRT מאז רכישתה על ידי FormFactor ב-2019 ורוצה להודות לצוות על התוצאות המצוינות שסיפקו כחלק ממשפחת FormFactor. בנוסף אני מתרגש מהאפשרות העומדת בפני הצוות למנף את היקף הפעילות והמומחיות של קמטק בבדיקה ומדידה בכדי לסייע ל-FRT להתקדם לשלב הצמיחה הבא. FormFactor נותרה מחויבת לפיתוח ואספקת פתרונות בדיקה ומדידה מובילים בתעשייה למארזים מתקדמים, המאפשרים לתמוך בשלב הבא בחדשנות בתעשיית המוליכים למחצה ביישומי AI, ו-Co-packaged optics. אנו צופים כי העסקה הזו תמקסם ערך לבעלי המניות של FormFactor בהווה ובעתיד באמצעות מימוש תשואה מועדפת על ההשקעה שלנו, ותאפשר לנו למקד את המשאבים שלנו ביוזמות חדשניות ופעילויות מובילות תעשייה בהן אנו מובילי שוק ובעלי נתח משמעותי".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש