קרדיט: בילקטריק ישראל
קרדיט: בילקטריק ישראל

אנלייט אנרגיה מתחדשת דיווחה היום (ב’) כי השלימה את ההפעלה המסחרית של פרויקט בקעת ערד 1 בהספק 17 מגה וואט סולארי ויכולת אגירה של 31 מגה וואט-שעה אגירה.

פרויקט בקעת ערד 1 הינו הפרויקט השני בצבר "סולארי משולב אגירה" שמתחבר לרשת החשמל הארצית, וזאת לאחר שבחודש אוגוסט 23 הודיעה אנלייט על חיבורו של פרויקט שדה ניצן, וכעת השלימה החברה במצטבר בשני הפרויקטים חיבור לרשת של 40 מגה וואט סולארי ו 71- מגה וואט שעה אגירה.

שני הפרויקטים הינם חלק מצבר מתקני "סולארי משולב אגירה", בעל הספק כולל של 248 מגה וואט סולארי ו-474 מגה וואט שעה אגירה. שאר הצבר צפוי להיות מחובר באופן הדרגתי לרשת החשמל עד ל סוף החציון
הראשון של 2024.

סך ההכנסות מצבר זה צפויות להסתכם ב-35-36 מיליון דולר (130-133 מיליון שקל) בשנת הפעילות הראשונה, וה-EBITDA לשנת הפעילות הראשונה צפוי להיות 25-26 מיליון דולר (93-96 מיליון שקל). הפרויקטים בצבר "סולארי משולב אגירה" צפויים להשתלב במערך אספקת החשמל העצמאי של אנלייט ללקוחות תעשייתיים ולקוחות גדולים, כגון חברת אמדוקס וחברת סודהסטרים מקבוצת פפסיקו העולמית, איתם חתמה החברה על הסכמי מכירת חשמל. בנוסף, חלק מהחשמל יימכר לשותפות החדשה של אנלייט עם אלקטרה פאוור, הצפויה לשנות את מפת שוק החשמל הביתי בישראל ולספק חשמל ירוק.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 1
  סוף.סוף. עם מי הלכה אוגווינד?

  הפרוייקט של שמש + אגירה, חשוב לכלל המשק כי מספק חשמל זול יותר מגז. משפיע לטובה על כל מי שצורך הרבה חשמל. שזה רוב חברות התעשיה, גם נדלן מסחרי. זכרתי שאמור להתחיל ב2023. השאלה כמה חברות יחלו להפיק חשמל בפועל כבר השנה. המכרז 1 גיגהוואט. מעניין כמה יהיה בפועל. זוכר שאוגווינד חברה לאחד הפרוייקטים ברמת ניסוי. זוכרים עם מי? אל תצפו למשהו מהחברה הכושלת. סתם מעניין.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • ATUK19
  • 11/09/2023 09:29