ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן<br>קרדיט: אייל טואג
ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן קרדיט: אייל טואג

ג’נריישן קפיטל, קרן ההשקעות בתשתיות ואנרגיה, הודיעה היום (א’) כי חתמה על הסכם במסגרתו תרכוש מרפק תקשורת את מלוא החזקותיה ברפק אנרגיה, ללא החזקותיה של רפק אנרגיה ב-MRC, המוחזקת ב-33.33% על ידי רפק אנרגיה, ובריינדיר, המוחזקת ב-20% (במישרין ובעקיפין) על ידי רפק אנרגיה, לרבות אופציות לרכישת עד 16.667% נוספים.

תמורת העסקה מסתכמת לסך של כ-370 מיליון שקל, בתוספת סך של כ-12.5 מיליון שקל לפירעון חלקה העודף של רפק תקשורת בהלוואת הבעלים לרפק אנרגיה. בהקשר ל-MRC ולריינדיר סוכם בין הצדדים כי, בכפוף להשלמת העסקה, תחולקנה החזקותיה של רפק אנרגיה בכל אחת מהן כדיבידנד בעין לתאגידים חדשים, שיוקמו ויוחזקו כל אחד מהם על ידי רפק תקשורת והקרן בחלקים שווים. וכך, לאחר השלמת העסקה תחזיק הקרן במלוא הון מניותיה (100%) של רפק אנרגיה וכן במחצית מכל אחד מבין תאגיד MRC ותאגיד ריינדיר.

רפק צפויה לרשום רווח לפני מס המוערך, באופן ראשוני, בטווח שבין 170 מיליון שקל ל- 190 מיליון שקל.

לקרן מקורות זמינים בהיקף מספק למימון העסקה, הכוללים יתרות נזילות ומסגרות אשראי מובטחות זמינות.
השלמת העסקה מותנית בהתקיימותם של תנאים מתלים, שעיקרם, קבלת אישור רשות המיסים לחלוקת MRC וריינדיר ללא חיוב במס, אישור בית המשפט לביצוע הפחתת הון ברפק אנרגיה, אישור רשות התחרות, העברת ההחזקות ב-MRC ובריינדיר לתאגידים החדשים ואישורי צדדים שלישיים נוספים.

את רפק ייצגו עורכי הדין עופר ינקוביץ, גיל צ’רצ’י ותומר עמר ממשרד וקסלר ברגמן. את ג’נריישן ייצגו עורכי הדין אריאל עמינצח וניצן מרקוביץ ממשרד מיתר.

לדברי ארז בלשה, מנכ"ל ומייסד ג’נריישן קפיטל, "השלמת העסקה תאפשר לקרן לשלוט בפלטפורמת אנרגיה מובילה ומהווה אבן דרך בתהליך גיבוש שליטה בכל הפלטפורמות המרכזיות בקרן בתחומי איכות הסביבה, התחבורה והאנרגיה. שוק ייצור החשמל בתחנות מבוססות גז טבעי צפוי לצמיחה משמעותית בהיקפי ההשקעות בשנים הקרובות לאור גידול בביקושים לצד חדירה איטית של אנרגיות מתחדשות לסל מקורות ייצור החשמל של המשק. בנוסף לכך, שוק החשמל בכללותו עובר תהליכים שיהפכו אותו למתוחכם ומושכלל יותר בשנים הקרובות. עסקה זו תאפשר לקרן לממש את תכניתה האסטרטגית בתחום המשלבת בין מיקסום הערך של הפעילות הקיימת לצד ניצול פוטנציאל הצמיחה המשמעותי הקיים בתחום ייצור החשמל בתחנות כוח מבוססות גז טבעי והעמקת דריסת הרגל במשק החשמל בכללותו, תוך מיצוב זרוע הפעילות של הקרן כפלטפורמה מובילת שוק".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש