קרדיט: freepik
קרדיט: freepik

המושג דירוג אשראי נכנס לחיינו לפני מעל 15 שנה ושינה באופן ניכר את התהליך לקבלת הלוואות ומסגרות אשראי. בין אנו לקראת רכישת בית, קבלת הלוואה לפתיחת עסק או אם פשוט הגיע הזמן להגדיל את המסגרת, הצעד הראשון של המוסד הפיננסי בתהליך יהיה לבצע בדיקת BDI. ככל שדירוג אשראי, או BDI שלך גבוה יותר, הסיכוי שלך לקבלת הלוואות ואשראי בתנאים טובים גדל. הדירוג ישפיע על סוגי כרטיסי האשראי שיהיו זמינים לנו, תנאי המשכנתא, אפשרויות הפריסה בכל הלוואה ועוד היבטים רבים אחרים. אז איך נוודא שנגיע לבדיקה הבאה עם לב שקט? אלו כמה טיפים שכדאי לאמץ.

לשים תמיד עין על מסגרת האשראי

לעתים קרובות מדי, הישראלים רואים במסגרת האשראי שלהם כהמלצה בלבד. חשוב שנזכור, כל מינוס בחשבון הוא למעשה הלוואה שאנו מקבלים מהבנק. חריגה מהמסגרת או ניצול גבוה של המסגרת מעיד על אי יכולת לעמוד בהתחייבויות. אחוז ניצול מסגרת נמוך, לעומת זאת, ישפיע באופן חיובי על ה-BDI. באופן גורף, מומלץ לשמור לאורך זמן על ניצול מסגרת נמוך מ-30%.

לבצע בדיקת BDI עצמאית

תמיד כדאי לפנות למומחים פיננסיים על מנת לבחון בעצמך את דירוג האשראי שלך. בדיקת BDI מקצועית תאפשר לך לבחון אם חלו טעויות ברישום החזרי ההלוואות שלך, אם נתונים אישיים ופיננסיים נרשמו באופן שגוי או הושמטו ולוודא כי כל היסטוריה שלילית שפג תוקפה תימחק מהרישום. אם זיהית כל טעות, חשוב לפנות במהירות ל- BDI ולדרוש כי יבוצעו תיקונים. ככל שיעלה בידך לגלות את הטעות לפני שכל מוסד פיננסי יראה אותה, יהיה לך קל מתמיד לשמור על היסטוריה חיובית ולזכות לתנאים טובים בהרבה עבור כל מוצר אשראי שיידרש עבורך.

לבצע החזרי תשלומים בזמן

פירעון קבוע ומסודר של כלל ההלוואות שלך היא הדרך הבטוחה ביותר להראות לגופים הפיננסיים העובדים מולך שבאפשרותך להתמודד עם אשראי באחריות. ככל שנימנע מסיבוכים מיותרים ונפעל בכל הכלים שעומדים לרשותנו כדי לוודא שלא נחמיץ תשלום, הסיכויים שלנו לאשראי חיובי גוברים משמעותית.

לא למהר לסגור חשבונות ישנים

יש לך חשבון בנק ישן שההתנהלות בו הייתה למופת? כדאי לשמור אותו פתוח עד לקבלת כל הלוואה שצפויה לך בעתיד. זהו כלי חשוב להפגין היסטוריה פיננסית אמינה. אותו הדבר נכון גם לכרטיסי אשראי.

להסתייע בשירות מחיקת BDI שלילי

כיום יותר מתמיד, ההשפעה של בדיקת BDIעל ידי הבנק מורגשת על ידי ישראלים רבים. מומחים פיננסיים המכירים את גורמי דירוג האשראי באופן מעמיק, יכולים לסייע לך לשפר משמעותית את הדירוג. שירות מחיקת BDIשלילימאפשר לך למצות את כל האפשרויות העומדות לרשותך ולהגיע למפגש הבא שלך מול הבנק או חברת המימון עם כלים חדשים וביטחון.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש