יוסי אבו, מנכ"ל NewMed Energy<br>קרדיט: ענבל מרמרי
יוסי אבו, מנכ"ל newmed energy קרדיט: ענבל מרמרי

חברת ניו מד (NewMed Energy ) וחברת Capricorn Energy האנגלית (לשעבר Cairn), חתמו הבוקר (ה’) בלונדון על הסכם מיזוג בדרך של החלפת כל יחידות ההשתתפות של NewMed Energy והנפקת מניות חדשות על ידי Capricorn של החברה המאוחדת. החברה המאוחדת תיסחר תחת השם NewMed Energy .

יחס החלפת המניות הוא 2.34 ובחלוקה מחדש של מניות החברה המאוחדת יחזיקו בעלי המניות של Capricorn בכ-10.3% מהמניות המשותפות ובעלי יחידות ההשתתפות של NewMed Energy בכ-89.7%.השלמת העסקה כפופה למספר תנאים מתלים שנקבעו בהסכם.טרם השלמת העסקה Capricorn תשלם דיבידנד לבעלי המניות הקיימים שלה בסך 620 מיליון דולר. השלמת העסקה צפויה במהלך הרבעון הראשון של שנת 2023.

עם השלמת העסקה תיסחרנה מניות החברה המאוחדת NewMed Energy ברשימת ה- Premium של בורסת לונדון, וכן תירשמנה למסחר בבורסת תל-אביב ברישום דואלי.

Capricorn היא חברת ציבורית אנגלית, מהמובילות באירופה, הפועלת בתחום האנרגיה ברחבי העולם, המשמשת בין היתר כמפעילה, ומניותיה נסחרות ברשימת ה- Premium של בורסת לונדון. המיזוג בין NewMed Energy ו-Capricorn ייצור חברת אנרגיה בינלאומית, מהמשמעותיות בבורסת לונדון, בעלת היקף פעילות ונכסים גדול ומגוון, עם צוותים מנוסים, יכולות תפעול ורקורד עשיר של פיתוח, חיפוש והפקה.

פעילותה של החברה הממוזגת תתרכז בעיקר במזרח התיכון, צפון אפריקה, מדינות הגובלות בים התיכון ובאזורים נוספים בהם NewMed Energy ו- Capricorn פועלות כיום, ואשר צברו לגביהם מומחיות והכרות. יצויין כיCapricorn מחזיקה זכויות בנכסי נפט וגז טבעי יבשתיים מפיקים במצרים וכן במספר נכסי נפט וגז טבעי נוספים בבריטניה, מאוריטניה, סורינאם ומקסיקו. NewMed Energy מחזיקה בין היתר ב 45.3% ממאגר לוויתן, שדה הגז הטבעי הגדול בים התיכון וב-30% ממאגר אפרודיטה בקפריסין. עסקת האיחוד בין החברות תגדיל בהתאם את פורטפוליו הנכסים של החברה המאוחדת אשר יתמקד בנכסי גז טבעי.

תזרימי המזומנים של החברה המאוחדת מנכסיה, ובעיקר מפרויקט לוויתן, צפויים להיות ארוכי טווח ויציבים, ויאפשרו לחברה הממוזגת לבצע השקעות חדשות, בין היתר באנרגיה מתחדשת, ולחלק דיבידנדים למשקיעים באופן שוטף. כמו כן, המיקוד בנכסי גז טבעי ולא בדלקים אחרים, אף עשוי למצב את החברה הממוזגת כהזדמנות השקעה ייחודית בעיני המשקיעים המוסדיים בבורסת לונדון, בשים לב לחשיבות הגוברת של אסטרטגיית ה- ESG. בנוסף, הרישום של מניות החברה המאוחדת למסחר ברשימת ה- Premium של בורסת לונדון, במקביל לרישום בבורסת תל-אביב, צפוי להגדיל באופן משמעותי את היקף החשיפה של פרויקט לוויתן ויתר נכסי השותפות ופעילותה למשקיעים בינלאומיים.

דירקטוריון החברה המאוחדת יורכב מ- 10 דירקטורים, מנכ"ל Capricorn, סיימון טומסון, יכהן כיו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל NewMed Energy , יוסי אבו, יכהן כמנכ"ל החברה הממוזגת וכדירקטור. מרבית חברי הדירקטוריון יהיו דירקטורים זרים.

יוסי אבו, מנכ״ל NewMed Energy : ״המיזוג עם Capricorn מייצר את חברת האנרגיה המובילה באזור הים התיכון, תוך יצירת תועלת משמעותית לבעלי המניות של שתי החברות. זהו איחוד שמייצר חברת אנרגיה בולטת, מובילה ומשמעותית שתיסחר בלונדון ובתל אביב, עם רזרבות 2P של יותר מ-1.5 מיליארד שווה ערך חביות נפט, מרביתן גז טבעי בראש ובראשונה ממאגר הענק לוויתן, עלות הפקה נמוכה ותזרים מזומנים יציב.

התזרימים הגבוהים והיציבים יאפשרו לחברה המאוחדת לייצר החזר למשקיעים עם פוטנציאל צמיחה משמעותי. אנחנו חולקים עם Capricorn חזון משותף ותכנית אסטרטגית להכפלת הייצור שלנו עד 2030, מהזדמנויות אורגניות, תוך חשיפה לשוק ה LNG ומתוך מטרה לתרום לאספקת גז טבעי לשווקים באירופה. המיזוג של Capricorn ו- NewMed Energy ישחק תפקיד מרכזי במעבר האנרגיה והשאת ערך אטרקטיביות למחזיקים שלנו. בשם NewMed Energy אני מבקש להודות לכל בעלי העניין, על התמיכה ברכישה המשמעותית הזו. עם שותפינו החדשים ב- Capricornאנחנו נרגשים מאוד לגבי העתיד״.

סיימון טומסון, מנכ״ל Capricorn: ״העסקה מניבה לבעלי המניות שלנו החזר הון מיידי ומשמעותי, בנוסף להמשך אחזקה בחברה ייחודית הנסחרת באנגליה, ובעלת מיצוב נכון לעתיד ענף האנרגיה. הפעילות הממוזגת של Capricorn ו-NewMed Energy תציע למשקיעים חברת גז טבעי גדולה, עם מדיניות החזר הון יציבה וסטנדרטים סביבתיים ותאגידיים מוצקים, המשרתת את שווקי המזרח התיכון ואירופה הצמאים לאנרגיה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש