קרן חזון, יו"ר ומנכ"לית תורפז תעשיות<br>קרדיט: יח"צ
קרן חזון, יו"ר ומנכ"לית תורפז תעשיות קרדיט: יח"צ

חברת תמציות הטעם והריח תורפז, שבשליטת קרן כהן חזון (44.3%), דיווחה היום (א’) על רכישת השליטה (81%) בחברת קאלבין, חברת תמציות ריח ותערובות שמנים טבעיות אמריקאית, תמורת סך של 24.3 מיליון דולר.

בכוונת תורפז לממן את העסקה בחלקה ממקורות עצמאיים ובחלקה ממימון בנקאי. הסכם הרכישה כולל אופציות לרכישת יתרת מניות קלאבין (19%) בהתאם לביצועים, הניתנות למימוש החל מינואר 2026 לתקופה של שנה.

מכירותיה של קלאבין בשנת 2021 הסתכמו לסך של כ-9.7 מיליון דולר וה-EBITDA הסתכם לסך של כ-2.4 מיליון דולר. מייסדיה ומנהליה, שאול קלאבין וג’סטין קלאבין, יצטרפו לצוות הניהולי העולמי של קבוצת תורפז תעשיות וימשיכו לנהל ולהוביל בשנים הבאות את פעילותה, וכן את פעילות תורפז ארה"ב בתחום תמציות הריח, שתמוזג עימה.

קרן כהן חזון, יו"ר חברת תורפז תעשיות אמרה היום: "תורפז מחזקת את פעילותה, נוכחותה ומעמדה כשחקן מרכזי בתחום הריחות בצפון אמריקה באמצעות חתימה על הסכם לרכישת השליטה בחברת קלאבין, שהינה אסטרטגית עבור החברה. רכישה זו תאפשר לתורפז למזג את פעילותה הנוכחית בתחום הריחות בארה"ב יחד עם פעילות קלאבין. תורפז תחת ניהולי תמשיך להוציא מהכוח אל הפועל את אסטרטגיית הצמיחה המשולבת, שכוללת צמיחה אורגנית ורכישות סינרגטיות לפעילותנו המתאפשרות בזכות מבנה הון חזק, מינוף נמוך ומטה ניהול גלובלי מנוסה וחזק".

ג’סטין קלאבין, סמנכ"ל ומנהל התפעול של קלאבין: "קבוצת תורפז הינה שותף אסטרטגי עבורנו. חיבור היכולות והמשאבים של שתי החברות, יוביל למיקסום היעילות והיכולות, תוך צמיחה משותפת בשוק האמריקאי. יחד נרחיב ונעמיק את מגוון הפתרונות והמוצרים ללקוחותינו. ההיסטוריה ארוכת השנים שלנו עם מנכ"ל ומנהלי קבוצת תורפז נתנה לנו את הביטחון לקדם יחד את השותפות ביננו. אנו מצפים למקסם את היכולת והפוטנציאל שלנו במתקן שלנו בניו ג’רזי."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש