דוד פתאל<br>קרדיט: יח"צ
דוד פתאל קרדיט: יח"צ

עסקה מהותית ראשונה למיזם המלונות של פתאל באירופה. החברה מדווחת היום, כי השותפות שהוקמה עם הגופים המוסדיים לרכישת בתי מלון חתמה על הסכם מחייב עם קרן ההשקעות KKR לרכישה בעקיפין או במישרין של מלוא הון המניות המונפק של 4 חברות ספרדיות המחזיקות בזכויות הבעלות של 4 בתי מלון ו – 2 מלונות דירות מרשת ALUA בספרד בתמורה לכ- 165.5 מיליון אירו. בתי המלון מדורגים בדירוג של 4 כוכבים, כוללים 1,119 חדרים וממוקמים על חופי הים באיביזה ומיורקה. השותפות תממן את העסקה ממקורותיה העצמיים וזאת בנוסף להלוואה בסך של כ- 95 מיליון אירו שבכוונת השותפות לקבל מגוף בנקאי. יצוין כי, בתי המלון מצטרפים לשני בתי מלון שרכשה השותפות במלגה ופלמה.

בתי המלון הנרכשים הינם: "Alua Hawaii Ibiza" הכולל 209 חדרים, "Alua Miami Ibiza" כולל 360 חדרים, מלון דירות ALUASUN MIAMI IBIZA, הכולל 82 דירות, "Alua Hawaii Mallorca & Suites" 230 חדרים ו- 68 Hawaii Mallorca Suites Palmanova חדרים ו"Alua Palmanova Bay" 170 חדרים. כל בתי המלון נחשבים למובילים באזורים בהם הם פועלים, כוללים בריכות שחייה, מסעדות, חדרי כושר, מועדוני ילדים וברים. בשנים האחרונות הושקעו בשיפוץ המלונות כ- 14 מיליון אירו ובכוונת החברה להשקיע כ-20 מיליון אירו נוספים בשיפוץ בתי המלון ושיפור הנראות והנוחות בהם.

יצויין כי, מדובר באזורים תיירותיים מובילים בהם שיעור התפוסה העונתית הממוצעת עמד בשנת 2019 על כ- 92% והם הצליחו להתאושש בשנת 2021 במהרה מהשפעת נגיף הקורונה ואף להגיע בשנת 2022 לשיעור של כ- 74% מהתפוסה בשנת פעילות רגילה. לאחר הרכישה, פתאל צפויה למתג את המלונות במותגי מלונות הקבוצה המוכרים היטב באירופה כגון לאונרדו, לאונרדו רויאל וניקס.

האחראים על ניהול השותפות מטעם פתאל , גיא ורדי ויניב אמזלג ציינו כי "העסקה הנוכחית משקפת שוב את יכולתה של פתאל לזהות הזדמנויות והוצאה לפועל של עסקאות בהיקפים משמעותיים עם גופים ושותפים בינלאומיים מהשורה הראשונה בעסקאות שייצרו גיוון וערך למשקיעי המיזם".

גיא ורדי ויניב אמזלג הצטרפו לאחרונה ל פתאל במטרה להוביל את פעילות המיזוגים והרכישות הבינלאומית של פתאל ומיזם המלונאות עם הגופים המוסדיים. השניים מביאים עמם ניסיון נרחב בעסקאות בינלאומיות בהיקפים משמעותיים לאחר שהובילו בשנים האחרונות את גלוב אינבסט, זרוע ההשקעות של טדי שגיא.

שי רז, מנכ"ל מלונות פתאל בספרד: "בשנים האחרונות בנתה פתאל פלטפורמת ניהול חזקה ורווחית לניהול מלונות הרשת בספרד התואמת לאסטרטגיית הצמיחה של החברה להתרחב באזורים האטרקטיביים ביותר ביבשת אירופה בהם יש לה כבר בתי מלון בערים ראשיות וערי נופש בספרד. שילוב המלונות הנרכשים ומיתוגם מחדש הוא חלק בלתי נפרד משגרת העבודה שלנו ואנו שמחים על כניסתנו לאיים הבלאריים".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש