איציק אברכהן, יו"ר קבוצת שופרסל<br>קרדיט: סיון פרג'
איציק אברכהן, יו"ר קבוצת שופרסל קרדיט: סיון פרג'

קבוצת שופרסל הודיעה היום, כי היא התקשרה עם קבוצת מנורה בהסכם לפיו החברה ורם בקרה ירכשו את כל החזקותיה של קבוצת מנורה (37%) בחברת לב המפרץ בע"מ, שמחזיקה בקניון לב המפרץ בחיפה, באופן יחסי לשיעור החזקתם בחברה הכולל הלוואות בעלים שהעמידה קבוצת מנורה ללב המפרץ ושטר הון שהונפק למנורה על-ידי לב המפרץ.

טרם הגדלת האחזקות, שופרסל החזיקה באמצעות חברת הבת כ-37% בחברת לב המפרץ ורם בקרה מימון והשקעות (2017) בע"מ, החזיקה כ-26% מהונה המונפק של לב המפרץ בע"מ. לאחר הרכישה כעת, תחזיק שופרסל נדל"ן כ-58.73% בקניון לב המפרץ ורם בקרה תחזיק כ-41.27%. תמורת הרכישה הכוללת עבור כ-37% בחברת לב המפרץ עומדת על כ-104 מיליון ש"ח והחלק של שופרסל נדל"ן מסתכם בכ-61 מיליון ש"ח.

חברת לב המפרץ הינה הבעלים של מתחם , CINEMALL קניון משולב עם קומפלקס בתי קולנוע בן שלוש קומות בנוסף לחניון מקורה ופתוח המכיל כ-1,000 חניות (כ-17,000 מ"ר). קניון לב המפרץ כולל כ-30,000 מ"ר שטחי מסחר המושכרים לסניפים של רשתות ארציות, מסעדות, בתי קפה ופאבים ופועלים בו למעלה מ-100 מותגים. בנוסף, שטחי מרפאות אסותא בהיקף של כ-8,000 מ"ר, המהווים עוגן בקניון ומחוללי תנועה. שיעור התפוסה בנכס הינו גבוה ועומד על כ-96%. הקניון מהווה חלק ממתחם תחבורתי גדול הידוע כ"מרכזית המפרץ" המשלב מגוון רחב של כלי תחבורה: אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים, מטרונית, רכבת ורכבלית.

שרון גמבשו, מנכ"ל שופרסל נדל"ן, מסר: "הגדלת חלקנו בקניון לב המפרץ מהווה עוד חיזוק לתחום הנדל"ן בקבוצת שופרסל. החלטתנו מבוססת על חוזקות המיקום והעוגנים הפועלים בו, לצד פוטנציאל השבחה נדל"ני הגלום במתחם. שופרסל נדל"ן ממשיכה בתנופת העשייה ומקדמת פרויקטים שמבשילים בימים אלה כדוגמת עסקת הקומבינציה עם חברת גב-ים בפרויקט זרחין רעננה ועסקת הקומבינציה עליה הודענו אתמול בצומת כפר סבא עם קבוצת רוגובין לבניית מגדל למסחר ומשרדים בן 21 קומות".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש