עידן וולס, מנכל קבוצת דלק<br>קרדיט: רון קדמי
עידן וולס, מנכל קבוצת דלק קרדיט: רון קדמי

קבוצת דלק , המנוהלת על ידי עידן וולס, דיווחה היום כי איתקה (Ithaca), חברה בת בבעלות מלאה הפועלת בים הצפוני, השלימה ביום חמישי האחרון (30.6) את שתי העסקאות עליהן חתמה לפני חודשים ספורים: "עסקת סיקר פוינט", במסגרתה רכשה איתקה את מלוא מניותיה של חברת סיקר פוינט (Siccar Point Energy) המחזיקה בנכסי נפט וגז מפיקים בים הצפוני, לצד זכויות בשתיים מהתגליות המסחריות הגדולות בים הצפוני של בריטניה (Rosebank ו-Cambo); וכן את "עסקת סומיט", במסגרתה רכשה איתקה את מלוא מניותיה של חברת סומיט (Summit E&P), המחזיקה בכ-2.1875% מהזכויות במאגר המפיק Elgin-Franklin, שבו כבר שותפה איתקה ובכך הגדילה את אחזקותיה במאגר לכ-6%.

עסקאות סיקר פוינט וסומיט נעשו כחלק מהאסטרטגיה של איתקה לפעול להגדלת ההפקה והרזרבות לטווח ארוך, לקראת הנפקה ראשונית (IPO) של איתקה בבורסה של לונדון. לאחר השלמת העסקאות, איתקה מחזיקה במלוא הון המניות של סיקר פוינט וסומיט, וזכאית למלוא התזרים רטרואקטיבית, החל מיום 1 בינואר 2021 בעסקת סומיט והחל מיום 1 בינואר 2022 בעסקת סיקר פוינט.

עידן וולס, מנכ"ל קבוצת דלק : "השלמת העסקאות ברבעון השני של השנה הינה בעלת חשיבות רבה עבור איתקה ומהווה צעד משמעותי נוסף בהיערכות שלנו לקראת הנפקתה. זהו מהלך אסטרטגי חשוב, שמבטיח לאיתקה גישה למאגרים איכותיים עם פרופיל הפקה ארוך ותזרים יציב למשך שנים רבות"

גלעד מאירסון, יו"ר איתקה: "השלמת העסקאות מהווה אבן דרך חשובה בביסוסה של איתקה כשחקן אנרגיה מוביל בים הצפוני של בריטניה. אנו נרגשים מהפוטנציאל הרב שקיים בנכסים ומברכים את העמיתים המקצועיים החדשים שמצטרפים אלינו היום, לאחר השלמת העסקאות".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  שימו לב, החישוב לפי מחיר נפט76$

  מדובר על הערכת הכנסות בהנחה שמחירי הנפט יעמדו על 70-76 דולר לחבית. נכון להיום, מחירי הנפט עומדים על 105 דולר לחבית WTI, והמשמעות היא יותר הכנסות לחברה. P(ציטוט הלקוח מכתבה בביזפורטל, תוכלו לקרוא הכל שם). כלומר: עוד יותר טוב.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • רשצ
  • 03/07/2022 11:38
 • 1
  וגם שימו לב להפסדי המס, קראו:

  ל-Point Siccar הפסדי מס בהיקף של כ-3 מיליארד דולר ארה"ב. משפט זה לקוח מהודעת החברה. מעח 10 מיליארד ש"ח מגן מס זה משמעותי.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • רשצ
  • 03/07/2022 10:09