בלעדי

צחי נחמיאס ומגה אור נכנסו לסחרור מסוכן

חברת מגה אור נכנסה לסחרור עקב מספר עסקאות גדולות טרם עליית הריבית, רכשה במחירים גבוהים מספר רב של נכסים והמניה צוללת 35% מתחילת השנה והאמת העתיד האופטימי לא נראה באופק

אלירן מדר 16/06/2022 15:13

א+א- 4

חברת מגה אור בשליטת צחי נחמיאס נכנסה לסחרור מסוכן, הריביות עולות יש חשש אמיתי למיתון גלובאלי שישפיע על נכסיו הרבים, אשר כמעט כולם בתחום הנדל"ן המניב אשר ממשיך לחטוף מהלומות, כידוע שוק ההון תמיד צופה קדימה והירידה הדרסטית של 35% במניה מתחילת השנה היא אולי רק הסנונית הראשונה.

החברה רכשה לאחרונה דרך נכסים ובניין את מניות גב ים מידיי פרנקל במחיר 38 ש"ח למניה שנראה היום שקבע בהחלט מי ניצח בהחלטתו, לאחר רווח של מיליארד ש"ח, בנוסף לכך החברה הודיעה כי היא איבדה שוכר מהותי בנכס עיקרי שהוא בניין HSBC מה שהוסיף שמן למדורה לאחר המינוף הגבוהה לו הצטרכה החברה על מנת לרכוש את מניותיו של פרנקל, היא ניסתה קודם למכור את בניין HSBC אך עקב יציאת השוכר החברה לא הצליחה להגיע להסכמות אל מול הצד הרוכש והעיסקה נפלה ואיתה מניית נכסים ובניין כ-50%!!

גם חברת אפי נכסים בה החברה מחזיקה 13% לא רווה נחת, החברה אומנם בעלת נכסי נדל"ן מניב באירופה, אך יש דגש רב על מזרח אירופה, וכידוע שהמיתון יגיע החלשים ייפגעו יותר, גם מניית אפי נכסים ירדה כ-20% מתחילת שנה, עליית הריבית באירופה לצד המלחמה הנמשכת בצידה המזרחי של אירופה אינה תומכת בהמשך עליות, החברה כבר חושבת על העברת אחזקתה באפי לחברת ביג ולקבל נתח מניות נוסף מחברת ביג בה היא מחזיקה מעל- 7%, אשר גם היא סובלת מן הסנטימנט השלילי וירדה 25% מתחילת השנה.

החברות הנ"ל שיערכו נדל"ן במשך תקופה ארוכה בה הריבית הייתה ברמה אפסית ועתה עם העליות המהירות בישראל ארה"ב ואוטוטו אירופה, בריטניה כבר עם העלאה חמישית, הצפי הוא לשערוכים מאוד אגרסייבים מטה, אכן השוק כבר החל לצמצם חשיפה למניות הנדל"ן אך לא בטוח שהגענו לתחתית.

עתה עם שערוכים מהותיים כלפי מטה בנוסף לעלויות מימון גבוהות וחשש ממיתון וכשלי שוכרים - הרי לכם סחרור מסוכן שיכול להוביל טייקון למקומות אשר בהם ביקרו טייקונים אחרים.

הרי ידוע שריבית עולה נדל"ן יורד - גם בג’י סיטי כבר הבינו כי יש צורך לצמצם מינוף ורק היום החברה מכרה נכס בסלובקיה בסכום של 422 מיליון ש"ח, גם במגה אור היה רצון כזה עם בניין HSBC שלא יצא לפעול ורק הגדיל את המינוף הקיים.

גם עם רצון למכור עתה נכסים השוק כבר יהיה הרבה יותר קריר וחשדני, גם מכירה כנראה לא תוביל למחירים מעבר לנרשם בספרים, נתון נוסף הוא שמגה אור היא הרביעית בגודל יתרות השורט בת"א 90 עם עלייה של 13% בשבוע האחרון לגובה יתרה של כ-71 מיליון ש"ח.

 

 

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  זה רק קצה הקרחון לדעתי הזמן יעשה

  את שלו ויהיו כאן חברות שיפשטו רגל החזקות ישרדו
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shlomis33 16/06/2022 15:41

 2. 2
  יתרת מכירה בחסר

  בת"א 90 היא הרביעית בגדולה עם כ-71 מיליון ש"ח.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חדשות ספונסר 16/06/2022 15:27

 3. 3
  אגרות החוב שלה נסחרות בתשואת שוק

  אין פאניקה. לעומת זאת נכסים ובניין אגרות החוב בתשואה גבוהה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 16/06/2022 15:19

 4. 4
  כל מי שהתאבד לקראת הסוף לדעתי

  אכל אותה......הכוונה התאבד הוציאו מכרז ב500 מ עבור קרקע וכדי לזכות מישהו נתן 800 מ .... היו הרבה כאלה מכרזים בחצי שנה אחרונה שגופים פשוט התאבדו כדי לזכות בקרקע.....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  זיו מ 16/06/2022 15:16