קרדיט: freepik

מדעי ההתנהגות

נמשכים להכיר את עולם החברה והתרבות ולהבין איך אנחנו כאנשים משתלבים בהם? ברוכים הבאים לעולם מדעי החברה

תוכן מקודם 14/06/2022 14:35

א+א-

בתחום זה תיחשפו לעולם רחב הכולל ניתוח, העמקה והבנה של תהליכים חברתיים ותרבותיים באספקטים פסיכולוגיים והיסטוריים כולל מיקוד בבחינת התנהגות הפרט בתוך התרחשויות מורכבות אלו.

לימודי מדעי החברה חושפים את הסטודנט להיבטים תיאורטיים ויישומיים בתחום החברתי ומאפשרים העמקה בתחומי התמחות כגון: משאבי אנוש וחינוך. בנוסף תורמים הלימודים להעצמה אישית של הסטודנט לקניית כלים התפתחותיים בנושאי חברה ואנושיות.

מדבר אליכם? אם אתם אנשי חברה ורוח ומעוניינים ללמוד ולהתפתח בתחום חשוב שתבינו קודם מה כוללים הלימודים ומהם תנאי הקבלה למוסדות השונים. מדעי ההתנהגות - כל מה שרציתם לדעת, כאן בכתבה.

קניית ערכים חברתיים במסגרת לימודי מדעי ההתנהגות

מטרת לימודי מדעי ההתנהגות היא להפגיש את הסטודנט ולהעמיק את הבנתו בנושאים תיאורטיים, שיטות ניתוח ומחקרים בתחום. בנוסף יקנו הלימודים לסטודנטים ידע תיאורטי ידע מעשי בחקירת מגוון דפוסי התנהגויות חברתיות הכוללים אנליתיקה של גורמים, תוצאות והשלכות.

בנוסף, לימודי מדעי ההתנהגות עשויים להיות הכנה ותשתית ללימודי המשך בנושאים הנושקים לתחום זה (כגון לימודי תואר שני בפסיכולוגיה) המרחיבים את המבט על התנהגויות חברתיות שונות בקרב הפרט והכלל.

מדעי ההתנהגות - למי זה מתאים?

לימודי תחום זה מתאימים כבסיס למעוניינים להשלים תואר שני במקצועות מעולמות תוכן דומים, לשוחרי הידע הסקרניים לגלות מניעים, גורמים והשלכות של התנהגויות חברתיות שונות וכן לעוסקים במקצועות חברתיים כגון מנהלי כוח אדם המעוניינים להעמיק את הבנתם בנושאים התנהגותיים הקשורים בהתנהלות החברתית.

לימודי מדעי ההתנהגות - מספר שנות הלימוד

לימודי מדעי ההתנהגות תואר ראשון אורכים כ-3 שנים סטודנטים המעוניינים להשלים לתואר שני בתחום התמחות מסוים יידרשו ללמוד עוד כשנתיים ואילו התמחות הדורשת תקופת סטאז’ תדרוש כשנתיים נוספות עד לקבלת ההסמכה לעבוד בתחום.

לימודי מדעי ההתנהגות - ההתמחויות השונות

התמחות בפסיכולוגיה:

מסלול לימודים בתחום מדעי ההתנהגות המתמקד בעולם הפסיכולוגי. במהלך המסלול יילמדו קורסי מבוא ל פסיכולוגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה התנהגותית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה, תיאוריות אישיות ושיטות מחקר.

בהתמחות זו רוחכש הסטודנט כלי מחקר והתבוננות. לימודים אלו יעילים כהכנה לתואר שני בתחום הפסיכולוגיה.

התמחות בתקשורת:

הקניית ידע בתחום התקשורת ככלי להעברת סוגי מסרים שונים תוך התמקדות בתיאוריות ולימוד מחקרים בנוגע לתפקידי התקשורת בארגונים, השפעת תקשורת המונים על הפרט ועוד. בין הקורסים בתחום התמחות זה ניתן למנות: תקשורת בעולם השיווק, תקשורת המונים, יחסי דוברות ועוד.

התמחות בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה:

מסלול לימודים זה מקנה לסטודנטים תשתית חשיבתית סוציולוגית אנתרופולוגית, חשיבת על בהיבטים תרבותיים חברתיים.

במסלול זה יילמדו מגוון קורסים. בתוכם: מבוא לסוציולוגיה, התנהגות חברתית, אנתרופולוגיה תרבותית, שיטות מחקר, רשתות חברתיות, אנתרופולוגיה רפואית, סוציולוגיה של החברה, מגדר, תיאוריות סוציולוגיות, עדתיות, סוציולוגיות קלאסיות ועוד.

התמחות במשאבי אנוש:

מטרת הלימודים להכשיר את הסטודנט לניהול יחסי גומלין אפקטיביים בין הדרגים השונים בארגון תוך לימוד נושאים של שיטות גיוס עובדים, הכשרת עובדים, דאגה לרווחתם וניהול יחסי עבודה בצורה אופטימלית.

בתוך הלימודים יילמדו נושאים של מנהיגות ויצירת שינויים בארגון, בניית תרבות ארגונית, הנעת עובדים, פיתוח, הדרכה, היבטים פוליטיים, איתור מוקדי כוח בארגון ועוד.

בוגרי מסלול משאבי אנוש יכולים לכהן במשרות מפתח שונות בתחום יחסי האנוש בארגונים שונים.

מדעי ההתנהגות תואר ראשון

לימודי התואר הראשון בתחום מדעי ההתנהגות משלבים קורסים רבים מתחומי מדעי החברה, האנתרופולוגיה והפסיכולוגיה ומאפשרים לסטודנטים להעמיק את הבנתם בהקשר להתנהגות האנושית. במהלך לימודים אלו ייבדק הקשר בין האדם לבין תהליכים שונים הקשורים בחברה ובתרבות וכן יפותחו מיומנויות וכישורים לאבחנת מניעי התנהגויות שונות של היחיד והציבור.

לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ניתן ללמוד כתואר חד או דו חוגי.

בה ניתן לעסוק לאחר גמר לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות?

ניתן להשתלב במחלקת משאבי אנוש וכוח אדם במגוון ארגונים כגון: מוסדות חינוך, רשויות סעד, מערכת הביטחון, ארגונים פרטיים, ארגונים פוליטיים ועוד. בנוסף ניתן להמשיך ולהתמקצע בתחום בלימודי תואר שני.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה