אנרגיה ירוקה

דוראל השלימה סגירה פיננסית לפרויקט אינדיאנה בהיקף 390 מיליון דולר

פרויקט אינדיאנה מתפרש על שטח של כ-50,000 דונם, שטח הדומה בגודלו לשטחה של תל אביב-יפו כולה וצפוי לייצר עם השלמתו כ-1,600 מגה-וואט (DC) של אנרגיה נקייה, דויטשה בנק הוביל את התהליך

מערכת ספונסר 14/06/2022 09:31

א+א-

דוראל מדווחת היום כי Doral LLC, חברת הבת של דוראל בארה"ב, התקשרה בהסכם מימון עם קונסורציום מלווים בהובלת דויטשה בנק, ובהסכם שותף מס עם Bank of America, בסכום כולל של כ-390 מיליון דולר לטובת מימון פרויקט אינדיאנה צפון, המוחזק על ידי Doral LLC ומגדל חברה לביטוח (37.5%). במסגרת ההסכם נקבע כי סך של כ-155 מיליון דולר יועמד לתקופת ההקמה של הפרויקט ולאחר סיום הקמתו, הוא יומר להלוואה לטווח ארוך. בנוסף, ההסכם כולל הלוואת גישור בסך של כ-170 מיליון דולר לתקופת ההקמה של הפרויקט ועד למועד בו ישלים שותף המס את השקעתו בפרויקט וקו אשראי להוצאת ערבויות בסכום כולל של כ-65 מיליון דולר.

במסגרת הסכם שותף המס נקבע כי Bank of America, מהבנקים המובילים בארה"ב, ישקיע סך של כ- 175 מיליון דולר בפרויקט של אינדיאנה צפון וזאת בתמורה לקבלת הטבות המס הפדראליות (ITC) הצפויות להתקבל עבור הפרויקט וזכות לקבלת אחוז מסוים מהתזרים התפעולי נטו של הפרויקט במשך תקופה מסוימת, בשיעורים הקבועים בהסכם, כמקובל בעסקאות מסוג זה.

עם השלמת הסגירה הפיננסית, Doral LLC זכאית לתשלום נוסף ממגדל של 20 מיליון דולר במסגרת הסכם ההשקעה של מגדל ב-Doral LLC מיוני 2021.

למיטב ידיעת החברה, מדובר באחת מעסקאות שותף המס הגדולות שחתמה חברה ישראלית בארה"ב עבור פרויקט סולארי בודד.

יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל אנרגיה: "אנו גאים לדווח על הישג ישראלי יוצא דופן בארה"ב, חתימה על שני הסכמים משמעותיים עבור פרויקט אינדיאנה, הפרויקט הגדול ביותר שיוזמת ומקימה חברה ישראלית בארה"ב, עם בנקים מובילים כמו Bank of America ו-Deutsche Bank. אנו רואים בכך זו הבעת אמון משמעותית ויוצאת דופן, הן בפרויקט והן בחברה. להערכתנו, מדובר בהישג חשוב ביותר להצלחת הפרויקט, שכבר נמצא בהקמה, ולעמידתו בלוחות הזמנים המתוכננים לחיבור. אנו רואים בהשוק האמריקאי הינו אחד ממנועי הצמיחה המהווה שלנו עבורנו ויעד מרכזי ואסטרטגי, ואנו שמחים להיות שחקן מרכזי ודומיננטי בארה"ב, כמו גם בישראל ובאירופה."

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה