קרדיט: depositphotos

טור דעה

חברות כרטיסי אשראי – מחזורי התשלומים ממשיכים לעלות

הרבעון השני טרם הסתיים וכבר בנקודה הנוכחית ניתן להניח כי חברות כרטיסי האשראי צפויות להציג צמיחה דו-ספרתית בהיקף מחזורי התשלומים בכרטיסי אשראי. עם זאת, יש לזכור העמלה הצולבת יורדת

ליאור שילה - IBI בית השקעות 13/06/2022 15:18

א+א-

דוחות הרבעון הראשון של חברות כרטיסי האשראי הראו כי נרשמה ירידה מסויימת בהיקף הצריכה באופן חלקי בשל וריאנט האומיקרון והתחלואה הגבוהה שחלה בעקבותיו. עם זאת, ביחס לרבעון המקביל נרשמה עלייה בהיקף המחזורים בשיעור של 18%. בנוסף, נתוני בנק ישראל הראו כי נרשמה עלייה בהיקף המחזורים של תיירות פנים באופן שמתחיל להזכיר את היקפי התיירות טרום הקורונה.

עד כה בתוך הרבעון השני, על פי נתוני בנק ישראל נרשמת עלייה במחזורי התשלומים בשיעורים דו-ספרתיים, כאשר הנתונים משקפים אך ורק את ההוצאות בכרטיסים ישראלים בתוך ישראל. משכך, על מנת להשלים את התמונה המלאה יש לבדוק את התיירות היוצאת והנכנסת. מנתוני הלמ"ס עולה כי היקף הישראלים היוצאים לחו"ל בחודשיים הראשונים של הרבעון השני זינק משמעותית ביחס לרבעון המקביל ואפילו חצה את המספרים של הרבעון הקודם. במקביל, היקף התיירות הנכנסת גם כן מרימה ראש כאשר בחודשיים הראשונים של הרבעון השני נרשמה עלייה משמעותית ביחס לרבעוני ההשוואה.

הרבעון השני טרם הסתיים וכבר בנקודה הנוכחית ניתן להניח כי חברות כרטיסי האשראי צפויות להציג צמיחה דו-ספרתית בהיקף מחזורי התשלומים בכרטיסי אשראי מה שיתמוך בהכנסות מהפעילות. עם זאת, בהיבט ההכנסות נטו, יש לזכור כי בהתאם למתווה של בנק ישראל העמלה הצולבת המשיכה לרדת כך שיחד עם העלייה במחזורים נרשמת שחיקה בהכנסות שתימשך עד סוף המתווה בשנת 2023 בו תעמוד העמלה הצולבת על 0.5% לעומת 0.525% היום.

לסיכום, אחרי שהרבעון הראשון של ישראכרט הסתכם עם צמיחה מעט מאכזבת בהיבט היקף המחזורים וההכנסות מתיירות יוצאת (המרות מט"ח), נראה כי ברבעון השני צפויה צמיחה דו-ספרתית להציג התאוששות ומספרים יותר חיוביים המדגישים את

לסיכום, חברות כרטיסי האשראי בכלל וישראכרט בפרט צפויות להציג צמיחה דו-ספרתית במחזורים ביחס לרבעון הקודם והמקביל שיתמכו בשורה העליונה, זאת בשל התאוששות כלכלית ובעקבות היקף התיירות היוצאת והנכנסת שחוזרים למספרים המוכרים בשנים עברו. במקביל, נציין במילה כי אינפלציה היא חיובית עבור חברות כרטיסי האשראי שכן מגדילה גם כן את המחזורי התשלומים ומאפשרת לקזז את השחיקה של העמלה הצולבת.

  1. מניות בכתבה
  2. ישראכרט

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה