טור דעה

קנון ממשיכה לאבד גובה וטרם חילקה את הדיבידנד

צים צללה אתמול כ-15% לאחר חשש ממיתון וירידה בביקושים, מה שגורר פחות שילוח והצפי לירידת מחירים בהובלות הימיות, להזכירכם קנון עדיין לא חילקה את הדיבידנד שהועבר מצים, דווקא OPC צומחת

אלירן מדר 09/06/2022 11:11

א+א-

קנון ירדה אתמול 5% והיום היא ממשיכה בצלילה עם עוד 3%, קנון מחזיקה ב- OPC אנרגיה וכן ב-16% ממניות צים, בנוסף היא מחזיקה מניות של חברת הרכב צ’רי אשר אמורות להימכר כחלק מעיסקה גדולה שנחתמה בעבר.

צים צללה אתמול 15% לאחר שהחשש ממיתון בארה"ב מתחיל להיתגבר, שוק ההון צופה קדימה וירידה בביקושים תגרור ירידת מחירי השילוח שטסו בשנה האחרונה, עדות לכך הם רווחי צים שהיו הגבוהים בהשוואה לכל חברה ישראלית, צים גם חילקה דיבינד נאה של 17 דולר למניה, קנון עדיין לא חילקה אותו.

האם כדאי להמשיך להחזיק בקנון? האם הדיבידנד יפצה על הירידות ? לא ברור כרגע, החברה צריכה לקבל אישור לחלוקה הגבוהה, בנוסף השוק בארה"ב הוא עוצמתי ושם הדיבידנד לבעלי מניות צים כבר חולק, מה שיכול לגרור המשך ירידות חזקות במניה ולכן ישנו סיכון לא מבוטל בהחזקתה כרגע.

דווקא OPC אנרגיה כן מצליחה להתאושש עם רווח נאה ברבעון הראשון וממשיכה עם רכש של תחנת כוח חדשה מ דור אלון, אך היא איננה מחלקת דיבידנדים כרגע.

עקב המצב והעוצמות בארה"ב, כאשר צים כבר חילקה את הדיבידנד ישנו חשש שהמשך הירידות בקנון יימשכו וגם דיבידנד מפתה לא בהכרח ממתיק את הכניסה למניה

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה