בלעדי

האם מניית הפניקס מספקת הזדמנות קניה? לא בטוח

מניית הפניקס הגיעה לאזור תמיכה מהותי מאוד, האם ההיפוך מהווה הזדמנות קניה?

דובי קורן 08/06/2022 12:59

א+א- 1

חברת הפניקס וחברות הבנות אשר בשליטתה פועלות בתחומי הביטוח, הפנסיה והגמל והשירותים הפיננסים. בין פעילויות החברה ניתן למנות את תחום ביטוחי החיים וחסכון ארוך הטווח, ביטוח כללי (רכב ורכוש), ביטוח בריאות ושירותים פיננסים. מניות החברה נסחרות תחת מדד ת"א 35 לפני שווי שוק של 8.8 מיליארד ₪.

ניתוח טכני

למרות המימוש האחרון, מניות החברה נסחרות סמוך מאוד לשיאים רב שנתיים ולאחר ראלי עולה חזק מאוד מאמצע שנת 2020 ועד לשיא שנקבע השנה סביב 4,350 נקודות.

עליית הריבית והמימוש בשווקים הוציאו תיקון טכני של כ 18% משיאה ועד למחירה בזמן כתיבת שורות אלה. בראיה מעט יותר רחבה ניתן לראות שהמניה עברה לסוג של תנועה צידה החל מהרבעון האחרון של 2021 ועד היום וזה למרות גבוהים חדשים שנקבעו בחודש אפריל האחרון.

לאן הולכים מכאן?

ההגעה שוב לאזור התמיכה של החודשים האחרונים יכולה לספק הזדמנות בעיקר למי שחושב חיובי ורואה במימוש האחרון אפשרות חבירה למניה. היום יוצאת המניה קדימה מעל אזור התמיכה החזק סביב 3,400 נקודות עם קצב מחזור חלש מהממוצע.

קניה מאזור תמיכה היא טריקית, מצד אחד יש סטופ ברור וזה בסגירה מתחת לרמת התמיכה, מצד שני בלתי אפשרי לגזור יעד טכני שכן יעדים טכניים יוצאים לפועל בפריצות של התנגדויות כאלה ואחרות. לכן לטובת ניהול סיכונים בסיסי אפשר להעריך תבנית של 200-250 נקודות מעלה עם סיכון של 130 נקודות מטה (נכון לכתיבת שורות אלה).

גרף מניית הפניקס; מקור: bursagraph

בתרחיש הפחות אופטימי וזה גם מה שאני חושב שיקרה בסופו של דבר - שבירת התמיכה שציינתי היא רק עניין של זמן ולכן מי שמחזיק במניה לאורך תקופה ארוכה יהיה נכון לחשוב דווקא על דילול חשיפה למניה ברמות נוחות יחסית או להקטין בשבירת התמיכה.

יש שיראו במה שכתבתי פרדוקס מסוים אבל צריך להבין שהגעה לאזור תמיכה מהותי מצד אחד מספק הזדמנות לסוחרים אגרסיביים ויש כאלה שימתין לראות שבירה מטה בשביל להוריד חשיפה או למכור בחסר.

בהצלחה לסוחרים

 1. מניות בכתבה
 2. הפניקס

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא נראה שנותנים לצאת בכבוד מחברות

  הביטוח שעלו מאות אחוזים, שכללו רווחי הון עצומים, עם עסקי ביטוח בינוניים. הגלגל התהפך. שיערוכי הון כתוצאה מעליית ריבית לא מפצה. גם האלטרנטיבות בטח יותר מענינות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  גיא5 08/06/2022 12:14