קרדיט: depositphotos

המלצות אנליסטים

בית ההשקעות Proxibit: ”יתכן שקשרי הביטקוין לשוק המניות האמריקאי, יתרופפו”

"עם זאת, לא נראה סיכוי סביר שהביטקוין ישתחרר לגמרי מהרצועה האדוקה שלו לשוק בארה"ב"

מערכת ספונסר 02/06/2022 11:55

א+א-

בית ההשקעות Proxibit מפרסם הבוקר סקירה שבועית בתחום המטבעות הדיגיטליים, בראשה הדגיש כי "ענקית שירות התשלום MoneyGram הודיעה על שיתוף פעולה עם הבלוקצ’יין Stellar על מנת ליצור שירותי העברות תשלום בינלאומיות המבוסס על המטבע היציב USDC. השירות החדש יאפשר למשתמשי ארנק Stellar לשלוח את מטבע ה - USDC של Circle לאנשים ברחבי העולם, שיוכלו לפדות אותם עבור דולרים או מטבע מקומי דרך הרשת של MoneyGram. אלכס הולמס, מנכ"ל MoneyGram, אמר בנושא כי MoneyGram מנהלת מגעים עם חברות המספקות ארנקים דיגיטליים באל סלבדור לצד ארנקים שנתמכים על ידי הממשלה. מדבריו ניתן להבין שהחברה מתכוונת ליצור יכולות העברת תשלומים בעזרת שימוש בטכנולוגיית הבלוק’ציין. Stellar הוא אחד מפרויקטי הבלוקצ’יין המוכרים בעולם. הפרויקט הוקם בשנת 2014 עם מטרה ברורה: שימוש בטכנולוגיית הבלוק’ציין על מנת ליצור טכנולוגית בסיס להעברת כספים חוצה גבולות עם עמלות נמוכות ככל האפשר וללא זמן המתנה".

עוד נכתב בסקירה של בית ההשקעות, ש"קבוצת הפורמולה 1 רד בול רייסינג משיקה קולקציית NFT לקראת הגרנד פרי 2022 במונקו. רד בול רייסינג היא הקבוצה המובילה במרוץ ה Formula 1, המרוץ המוטורי היוקרתי ביותר בעולם. זו אינה השקת ה - NFT הראשונה בספורט המוטורי וקבוצות מתחרות כבר השיקו קולקציות דומות בעבר. יתרה מזאת, לספורט המוטורי קשר הדוק עם עולם הנכסים הדיגיטליים. נותני החסות הבולטים ביותר בפורמולה 1 הם בעיקר בורסות קריפטו ופרויקטים בתחום הבלוקצ’יין. שותפויות בולטות כוללת את בורסת הקריפטו האמריקאית FTX שחתמה הסכם עם קבוצת מרצדס, קבוצת רד בול רייסינג שחתמה עם הבורסה Bybit, קבוצת מקלארן האייקונית עם חברת הבלוקציין Tezos וקבוצת אסטון מרטין עם הבורסה crypto.com. למעשה, כיום קשה למצוא קבוצת פורמולה 1 שעדיין לא קיבלה חסות מחברת קריפטו או בלוקציין.
בעזרת השקת NFT מקווים רד בול והקבוצות המתחרות לחזק את הקשר של המעריצים עם הקבוצה ובעיקר לייצר בקלות הכנסות נוספות לקבוצה.

לגבי ערכם של יצירות ה NFT הללו, סביר שמעריצים רבים ברחבי העולם ירצו לרכוש את זכויות היוצרים של יצירה המתעדת את המרוץ הראשון של הנהג האהוב עליהם בקבוצה האהובה עליהם, ובכך יקפיצו את ערכם של היצירות. עם זאת, ערכם העתידי תלוי בשאלה האם תחום ה - NFT יתפוס חלק אינטגרלי מעולם האומנות ויישאר איתנו לאורך זמן, או שמא ההתקררות האחרונה בשוק ה - NFT תבשר דעיכה של התחום".

בית ההשקעות הוסיף כי "חברות התשלומים הדיגיטליים Block וWakefield Research סקרו למעלה מ - 9,500 אנשים ב - 14 מדינות ברחבי אמריקה, אירופה ו - APAC (אסיה פסיפיק) על מנת להבין טוב יותר התנהגויות של אנשים בנוגע לביטקוין ומטבעות דיגיטליים במקומות, מגדרים וגילאים שונים.
מהסקר עולה כי בעלי הכנסה נמוכה יותר, ללא קשר למקום בו הם גרים בעולם, רואים בביטקוין כאמצעי תשלום והעברת ערך. זאת בהשוואה לבעלי הכנסה גבוהה שכ - 50% מהם רואים בביטקוין ’פוטנציאל להרוויח כסף’.

באופן כללי, בעלי השכר הגבוה יותר מוצאים הרבה סיבות השקעתיות לקניית ביטקוין: תשואה, הגנה מאינפלציה וגיוון תיק ההשקעות שלהם. בעלי השכר הנמוך לעומת זאת, מזהים יותר ערך בשימוש הביטקוין: קניית מוצרים עם המטבע ושליחת כסף לאחרים.
בחלוקת למדינות, יש קשר ישיר בין כמות האינפלציה במדינה לבין התייחסות לביטקוין כהגנה מפניו. במדינות בהן האינפלציה גבוהה באופן חריג, כמו ארגנטינה (שיעור אינפלציה שנתי של 55%), כ - 47% מהנשאלים אמרו שקנו ביטקוין לצורך הגנה מפני אינפלציה. בארה"ב, לעומת זאת, רק כ - 18% מהנשאלים טענו שקניית ביטקוין משמשת כמכשיר להתמודדות עם אינפלציה.

מבין אלו שהזדהו כבעלי ידע בסיסי עד מתקדם בקריפטו, 41% אומרים שירכשו ביטקוין "בסבירות גבוהה" ב - 12 החודשים הקרובים, בהשוואה ל - 7.9% בלבד מבעלי ידע מוגבל או ללא ידע. למעשה, הסיבה המרכזית לאי רכישת ביטקוין אינה חשש מגניבה, רגולציה או תנודתיות אלא פשוט תחושה של חוסר ידע; 51% מאלו שבחרו לא לקנות ביטקוין טענו כי הסיבה היא שלא יודעים עליו מספיק. סיבה השנייה לאי רכישת ביטקוין הינה פחד מגניבות".

לסיכום צויין בסקירה כי "בשבוע שעבר שוק המניות בארה"ב חווה התאוששות בעוד מחיר הביטקוין נשאר די קבוע. מדד ה - S&P 500 עלה ב - 6.5% והנאסד"ק עלה ב - 7%. בינתיים, הביטקוין סיים בירידות את השבוע התשיעי ברציפות. מאז הביטקוין התאושש ב - 7% בעוד המדדים באמריקה היו די שטוחים ואפילו בירידה של כמעט 1%. השבועיים האחרונים מלמדים על שבירה בטרנד העלייה בהתאמה בין שווקי ההון המסורתיים לביטקוין ושוק המטבעות הדיגיטליים, התאמה שאינה טבעית מיסודה ועומדת כיום על יותר מ – 0.6. בשבועות הקרובים ממתינים אירועי מאקרו נוספים שבעבר הובילו לעליות בהתאמה בין ביטקוין למניות בארה"ב. תוצאות האינפלציה של חודש מאי בארה"ב יפורסמו ב-10 ביוני ובנוסף דיון הריבית הבא של FOMC יוצג ב - 15 ביוני".

בהקשר זה, בית ההשקעות ציין כי "לא נראה סיכוי סביר שהביטקוין ישתחרר לגמרי מהרצועה האדוקה שלו לשוק המניות האמריקאי, אך ייתכן שקשרים אלו יתרופפו".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה