רם אורנשטין, מנכ"ל סאנפלאואר קרדיט: תמר מצפי

אנרגיה ירוקה

סאנפלאואר מנצלת את העליה בתעריפי החשמל בפולין

החברה קבלה הצעה להסכם PPA לשנים 2023 ו 2024 בתעריפי חשמל הגבוהים משמעותית מאלו של 2022

חדשות ספונסר 02/06/2022 10:54

א+א-

חברת סאנפלאואר, הפועלת בתחום האנרגיה המתחדשת, מדווחת הבוקר כי קיבלה הצעה להתקשר בהסכם PPA חדש למכירת מלוא תפוקת החשמל השחור המיוצר על ידי חוות הרוח שבבעלות החברה בפולין לחברת חלוקה, במחירים גבוהים משמעותית ממחירי ההסכם הקיים. לאור המחירים החדשים, להערכת החברה, בהתאם למחירים שסוכמו, וככל שייחתם PPA מחייב, הכנסות החברה ממכירת חשמל ממגזר הרוח בפולין ב- 2023 צפויות לנוע בטווח של 89-108 מיליון ש"ח וב- 2024 בטווח של כ- 70-86 מיליון ש"ח, וזאת לעומת הכנסות בטווח של כ- 38-44 מיליון ש"ח הצפויות בשנת 2022 ממגזר זה.

ההסכם החדש לא כולל את התעודות הירוקות להן זכאיות התחנות בפולין, ואשר נמכרות בנפרד. לחברה אין וודאות לגבי מחיר התעודות הירוקות שיהיה בפועל בשנות התחזית שצוינו.

רם אורנשטין, מנכ"ל סאנפלאואר: "בתקופה האחרונה אנו עדים לעלייה משמעותית במחירי החשמל הנסחרים בשווקי החשמל ברחבי אירופה, לרבות בפולין, בגלל מחסור בכושר ייצור, השפעות המלחמה באוקראינה וגורמים נוספים. תוקף ה-PPA הנוכחי של חוות הרוח של החברה בפולין פג בסוף השנה הנוכחית, וזיהינו הזדמנות לקבע את מחירי החשמל השחור שמיוצר בחוות הרוח שלנו לשנים 2023 ו-2024 באמצעות קבלת הצעה מחברת חלוקה פולנית, ואנו צופים שבימים הקרובים נחתום על PPA חדש בתעריפים הגבוהים משמעותית מאלו של ה-PPA הנוכחי. אירוע זה ממחיש את החשיבות הגדולה של עצמאות אנרגטית וייצור חשמל מקורות מתחדשים, ונותן רוח גבית למאמצי הפיתוח שלנו של פרוייקטים נוספים בפולין ובמדינות נוספות."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה