קרדיט: depositphotos

טור דעה

לאחר היציאה מהסגרים: הנזקים בסין מתחילים להתבהר

אנליסטים מעריכים את המחסור במזומנים בפערי מימון שמגיעים לכ-6 טריליון יואן שהם כ-900 מיליארד דולר

דובי קורן 31/05/2022 14:26

א+א-

מה שהעולם המערבי שכח הסינים עדיין מכילים וזה אומר מדיניות אי הדבקה וסגרים בעקבות גל האומיקרון החל מאמצע מרץ האחרון. כבר היום פרסמו מספר פירמות גדולות על יציאה מהסגרים והשבת השגרה לסדרה, בינתיים בממשל מתמודדים עם מחסור במזומנים שנוצר בעקבות אותו סגר אחרון.

מספר אנליסטים המסקרים את הכלכלה הסינית צוטטו ב-CNBC והם העריכו את מקורות המחסור: הראשון ירידה בתשלום שוטף של מיסים והחזרי מס מפעילות זו בגובה של 2.5 טריליון יואן והשני 3.5 טריליון יואן שלא התקבלו כתוצאה ממכירה קרקעות ע"י הממשל.

ההערכות בשוק שאת גביית המס מפעילות שוטפת המשק הסיני ידביק בחלקו בחודשים הקרובים עם חזרת הכלכלה לפעילות מלא, אולם, את מכירת הקרקעות יהיה קשה יותר להשלים, שכן עוד לפני התפרצות הקורונה האחרונה הייתה ירידה משמעותית בהכנסות בתחום זה. הדבר מראה על התלות של הממשל בשוק הנדל"ן בעיקר בחברות הנדל"ן למגורים המצויות בחובות כבדים ושפעילותן העסקית נפגעה השנה. ההערכות לא יודעות כמה חוב יידרש למלא את החלל אבל הן מצביעות על לחץ גבוה להמשך הצמיחה שידרוש ככל הנראה יותר תמיכה רחבה ע"י גיוס חוב.

חשוב לציין שלא כל סין נמצאת בסגר, אלא מספר ערים גדולות, יחד עם זאת לא מעט ערים ללא התפרצות של אומיקרון הושפעו גם הן בשל קשרים כלכליים אשר השפיעו עליהן. מספר ממשלות באזורים שונים נמצאות בלחץ של הוצאות עולות וההכנסות יורדות כשהממשל המרכזי בסין יכניס את היד לכיס כדי לתמוך באזורים השונים שנפגעו.

ייקח קצת זמן לאחר היציאה מהסגרים לחזרה מלאה של הפעילות הכללית, אך ממידי הנזק יתבהרו בצורה ברורה יותר רק בהמשך.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה