בצלאל (בוצי) מכליס, מנכל אלביט מערכות קרדיט: יח"צ

המלצות אנליסטים

IBI: תשואות שוק לאלביט מערכות במחיר 200 דולר

צמיחה יפה בשורה העליונה לא הצליחה לכפר על שחיקת המרווחים ונראה כי הציפיות של השוק הקדימו קצת את התוצאות, התיקון במחיר המניה כתגובה לדו"ח הוא מוצדק

לירן לובלין - IBI 24/05/2022 16:48

א+א-

צמיחה יפה בשורה העליונה לא הצליחה לכפר על שחיקת המרווחים ונראה כי הציפיות של השוק הקדימו קצת את התוצאות

אלביט מערכות אמנם הכתה את התחזיות המוקדמות שלנו בכל הנוגע לצמיחת השורה העליונה אבל לעליה החדה במחיר המניה בחודשים האחרונים היה מחיר שבא לידי ביטוי בשיעורי הרווחיות.אלביט הציגה צמיחה מרשימה בהכנסות שעמדה על 21% בתמיכת עסקת ספרטון עם זאת העלייה במחיר המניה הביאה את אלביט לרשום הוצאות בגין תגמול עובדים שפגעו בשיעורי הרווחיות לאורך כל הדו"ח.גם בנטרול אותן הוצאות שיעורי הרווחיות לא השתפרו בצורה שתצדיק את התרחבות המכפיל החדה ונראה שהציפיות לזרם הזמנות בעקבות הלחימה באירופה הקדימו מעט את המציאות בפועל.

הצבר – עדיין משמעותי אבל לא צומח כבר שלושה רבעונים

אלביט פרסמה עליה קטנה בצבר ההזמנות ברבעון שעמד נכון לסוף חודש מרץ על 13.7 מיליארד דולר המייצגים עליה של 40 מיליון בלבד אל מול הרבעון הרביעי של השנה שעברה.צבר ההזמנות הוא בד"כ אינדיקציה טובה לצמיחה העתידית של החברה ויהיה המדד הראשון להגיב לתוצאות של הגדלת תקציב הביטחון באירופה.מוקדם עדיין להעריך כמה ההשפעה של הלחימה תהייה משמעותי לאלביט אבל הצבר הוא בהחלט הנתון לעקוב אחריו ברבעונים הבאים.

שיעורי הרווחיות – גם בנטרול השפעת העלייה במחיר המניה נותרו נמוכים

שיעורי הרווחיות הגולמית והתפעולית ברבעון היו נמוכים מהצפי המוקדם וגם בנטרול ההשפעות של התגמול לעובדים בגין עליית מחיר המניה עמדו על 26.1% ו-7.5% בלבד.נציין כי גם לגידורים שביצעה החברה על המטבע ישנה השפעה וככל הנראה היא לא נהנתה באופן מלא מעליית שער הדולר ברבעון.

המכפילים של חברות ההשוואה עדיין נמוכים מאלו של אלביט

על אף הירידה במחיר המניה אחרי פרסום הדו"ח אלביט עדיין נסחרת במכפיל רווח 20X על התוצאות החזויות ל-2023 בעוד החברות בקבוצת ההשוואה נסחרות במכפיל ממוצע של 16X לאותה התקופה.בנקודת השמן הנוכחית ונוכח המרווחים שאלביט מציגה אנו סבורים כי הפרמיה שמעניק השוק לאלביט מעט גבוהה מידי.

מסקנות והמלצות

שורה תחתונה הדו"ח היה חיובי בהיבט הצמיחה אבל עדיין נותרה המון עבודה להשלים באשר לשיפור בשיעור הרווחיות.התזרים שהיה נקודה בעייתית אצל אלביט בשנים האחרונות הראה שיפור בשנה שעברה ונראה שגם השנה הפתיחה חיובית, נציין כי מלבד נושא התגמול לעובדים, הרווחיות החלשה ברבעון עדיין מושפעת משערי מט"ח חלשים והפיחות בשער השקל מול הדולר בוודאי ישפיע לחיוב ברבעונים הבאים אך זה תהליך שייקח יותר זמן.אנו סבורים כי התיקון במחיר המניה כתגובה לדו"ח הוא מוצדק ובמקביל שומרים על המלצת תשואת שוק במחיר יעד של 200 $ למניה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה