אורי לוין, מנכל בנק דיסקונט קרדיט: יח"צ

המלצות אנליסטים

IBI: תשואת יתר לדיסקונט במחיר 24.8 ש”ח למניה

סה"כ הבנק הציג דוחות חזקים שנרשמו בהם רווח חד פעמי ממכירת הנדל"ן. בנטרול החד פעמי התשואה להון הייתה 12.4%, במידה ומנרמלים את התוצאות, התשואה להון הייתה סביב 11%

ליאור שילה - IBI 24/05/2022 10:34

א+א-

בנק דיסקונט פירסם דוחות טובים לרבעון הראשון של 2022 עם תשואה להון של 18.3% לעומת תשואה של כ-10% ו-13.6% ברבעון הקודם והמקביל בהתאמה (לפי החישוב החדש).

סה"כ הבנק הציג דוחות חזקים שנרשמו בהם רווח חד פעמי ממכירת הנדל"ן.בנטרול החד פעמי התשואה להון הייתה 12.4%.

כמו כן, הבנק רשם הכנסות מהפסדי אשראי בהיקף נמוך שחלקו נובע מהתאמות נתוני המאקרו במודל החדש של ה-CECL וחלקו מריקבריס פרטני.

במידה ומנרמלים את התוצאות, התשואה להון הייתה סביב 11%.

אנו נותרים במחיר יעד של 24.8 ₪ למניה ובהמלצת תשואת יתר.

נקודות עיקריות מהדו"ח:

דיסקונט הציג הכנסות ריבית נטו של 1,800 מ’ ₪, צמיחה של 7% ביחס לרבעון הקודם וכמעט 20% ביחס לרבעון המקביל.זאת בעיקר הודות למדד גבוה שתרם קרוב ל-100 מ’ ₪.בנטרול המדד הייתה נרשמת צמיחה של כ-2% ביחס לרבעון הקודם וקרוב ל-14% ביחס למקביל.

צמיחת אשראי בשיעור של 2.1% ביחס לרבעון הקודם, הצמיחה הייתה בדיוק במקומות שדיסקונט שמה בהם דגש, מה שמראה את הדבקות בתכנית האסטרטגית.בהקשר זה נציין שהירידה באשראי לעסקים גדולים נובע ברובו מסיווג מחדש שנעשה בין העסקים הגדולים לבין העסקים הבינוניים.

המרווח הפיננסי של דיסקונט בנטרול מדד נותר יציב ביחס לממוצע של הרבעונים האחרונים והתסכם ב-2.2%.

הכנסות המימון שאינן מריבית נפגעו משחיקה ברווחים מנגזרים, על אף עלייה בהכנסות מהתיק האג"חי.

ההכנסות מעמלות הציגו מספרי שיא, עם צמיחה של 14% ביחס לרבעון המקביל.זאת בשל עלייה בהכנסות מפעילות בכרטיסי אשראי (ברבעון השני המספרים יהיו אפילו יותר חזקים), ובעמלות ניהול חשבון.

סך ההכנסות צמחו ב-21.6% ביחס לרבעון המקביל וההוצאות צמחו ב-3.3%, בנטרול חד פעמי ההכנסות צמחו ב-6.3%.

הרווח הנקי הסתכם ב-983 מיליון ₪, ממנו יחלק הבנק 20% כדיבידנד.

יחס הלימות ההון נותר יציב בשיעור של 10.55%כ-1.4% מעל הדרישה הרגולטורית ו0.8% מעל היעד הפנימי של הבנק.

נציין בהקשר זה שההקלה שהעניק בנק ישראל לבנקים בהיבט יחס הלימות ההון הסתיימה החל מהרבעון הנוכחי.

שורה תחתונה

דיסקונט הציג דוח חזק לרבעון שנתמך מרווח חד פעמי וריקבריס מנגד, אך פעילות הליבה ממשיכה להציג צמיחה בהתאם לתכנית האסטרטגית של הבנק.

  1. מניות בכתבה
  2. דיסקונט א

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה