קרדיט: LEONARDO DRS

בלעדי

אימקו מאכזבת והמנכ”ל מסיים את תפקידו

חברת אימקו היא חברה קטנה בתעשיית הביטחון אשר מהווה יותר נותנת שירותים לחברות הגדולות בישראל, החברה ממשיכה לאכזב בענק את המשקיעים ובוודאי את בעלי המניות העיקריים

אלירן מדר 03/05/2022 12:44

א+א-

חברת אימקו מפתחת,מייצרת ומשווקת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה,מכניקה, ואלקטרו-מכניקה,לשימושים צבאיים, החברה נמצאת בבעלות משפחת יקיר עם אחזקה של מעל 67%.

החברה מצליחה לייצר הכנסות יציבות של מעל 150 מיליוני ש"ח בשלושת השנים האחרונות, כאשר בשנה האחרונה ישנה עליה יפה של כ-50 מיליון ש"ח בדוחות 2021, עם שיעור רווח גולמי מעל 16%.

לחברה קיים צבר הזמנות לסוף שנת 2021 בגודל של כ-100 מיליון ש"ח.

הבעיה של החברה היא אי הצלחתה לתרגם זאת לשורה הרווח התחתונה, החברה מרוויחה בשלושת השנים האחרונות כ-1.3 מיליון ש"ח - סכום שהוא בהחלט לא מהווה את הפוטנציאל הטמון בחברה, צריך לזכור שרשות המיסים עוד יכולה לערער על דוחות ועם רווחיות כ"כ שבירה רוח קטן מהר מאוד יוכל להיות הפסד.

מניתוח מהיר של הרווח והפסד ניתן לראות כי שולי הרווח הגולמי בחברות תעשייה זהות הוא גבוהה יותר וצריך לעמוד על 20% מהכנסות החברה, בהמשך ניתן להבחין עליה בשכר ובשיווק שהם לבד עומדים על 11% מהכנסות החברה בהחלט מביאות למצב שבו הרווח ימשיך לאכזב את המשקיעים, חברות בתחום פעילות חייבות להגיע לרווח נקי של בין 4%-6%.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה