מיזוגים ורכישות

אלקטרה נדל”ן רוכשת קרקע ב-100 מיליון דולר במיאמי

החברה רוכשת בכ-100 מליון דולר חטיבת קרקע באזור מיאמי, גודלה של הקרקע הינו כ-325 דונם, במטרה להקים להקמת אלפי יח"ד להשכרה

חדשות ספונסר 01/05/2022 08:10

א+א-

חברת אלקטרה נדלן ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום המגורים בארה"ב. החברה מעדכנת היום על רכישת חטיבת קרקע באזור המיועד להתחדשות עירונית בדרום מיאמי וזאת תמורת כ-100 מיליון דולר. הקרקע, הממוקמת בלב אזור ביקוש של שכונות מגורים ובסמיכות לכבישים מרכזיים, נרכשה עם שותף מקומי בעל ניסיון רב באיתור, ייזום והשבחה של פרויקטי נדל"ן מהותיים בפלורידה.

ההון העצמי (100%) המושקע בעסקה מסתכם לסך של כ-52.8 מיליון דולר (חלק החברה עומד על 75%). שטח הקרקע שהינו כ-325 דונם, כולל כ-75 אלף מ"ר של שטחי מסחר בנויים (קניון ומבני מסחר ובהם שוכרי עוגן כגון JC Penney Macy’s, ועוד) , מגרשי חניה וכן זכויות לבניית אלפי יחידות דיור, לרבות פרויקטי Multi family בהם פעילה כיום החברה באמצעות הקרנות שבניהולה. ה-NOI הנוכחי משטחי המסחר מסתכם בכ-6 מיליון דולר בשנה. בכוונת הצדדים לפתח את הקרקע ולהקים עליה בעיקר פרויקטי מגורים להשכרה, תוך בחינת היקף ניצול זכויות הבנייה האופטימאלי.

יש לציין כי החברה דיווחה הבוקר למשקיעיה על מימוש מוצלח נוסף בקרן הראשונה להשקעות במקבצי דיור. מדובר במקבץ דיור הממוקם באטלנטה, ג’ורגיה הכולל 321 יח"ד. מימושו משקף תשואה שנתית (IRR) בשיעור 39.6% וכן מכפיל על ההון של 4.9.

 

אמיר יניב, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "כחלק מפיתוח פעילותינו בתחום המגורים בארה"ב, אנו מעדכנים היום על עסקה ייחודית ומשמעותית לרכישת חטיבת קרקע המיועדת להתחדשות עירונית בדרום מיאמי עם זכויות לבניית אלפי יח"ד. הקרקע ממוקמת בפריים לוקיישן באזור עם נגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים ובסמיכות לאזורים המאופיינים בצפיפות אוכלוסין ובביקושים גבוהים למגורים להשכרה. מיאמי, המאופיינת בהגירה חיובית ושיעור תעסוקה גבוהים, הינה מהערים הצומחות והחשובות ביותר בארה"ב. העסקה משקפת פוטנציאל רווח משמעותי ואפשרות לשילוב חטיבת הקרקע בפעילות ה-Multifamily  של החברה במסגרת הקרנות בניהולה במהלך השנים הקרובות. אנו מעריכים, כי השילוב של הידע והניסיון של אלקטרה נדל"ן ושל שותפתה בעסקה יביאו בשנים הקרובות ליצירת ערך משמעותי באמצעות השבחה ניכרת שאנו צופים לפרויקט זה."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה