מיזוגים ורכישות

נאוויטס פטרוליום מדווחת על חתימת הסכם נכסי Sea Lion

החברה מדווחת על חתימת הסכם לרכישה ללא תמורה של 65% מהזכויות בתגלית Sea Lion שבאיי פוקלנד, החברה הנרכשת בעלת משאבי נפט מוכחים בהיקף של כ-513 מיליון חביות של נפט

מערכת ספונסר 17/04/2022 11:38

א+א-

שותפות הנפט נאוויטס פטרוליום מדווחת על חתימת הסכם לרכישה ללא תמורה של 65% מהזכויות בתגלית Sea Lion שבאיי פוקלנד. נאוויטס תמונה במקום חברת  Harbour Energy (הארבור אנרג’י) כמפעילת הפרויקט. לאחר העסקה השותפות בפרויקט יהיו נאוויטס (65%) וחברת Rockhopper Exploration (רוקהופר) הבריטית עם 35%.

תגלית הנפט Sea Lion ממוקמת כ-220 ק"מ צפונית לחופי איי פוקלנד בדרום-מערב האוקיינוס האטלנטי, וכוללת משאבי נפט מוכחים בהיקף של כ-513 מיליון חביות של נפט (C2), וזאת לפי דו"ח משאבים שפורסם. נכס הנפט התגלה לראשונה בשנת 2010 על ידי רוקהופר וב-2012 רכשה Premier (פרמייר),כיום בבעלות Harbour ,60% מזכויות הנכס ומונתה כמפעילת הפרויקט. מאז ועד שנת 2020 נקדחו 10 קידוחי אקספלורציה, הערכה ואימות בהשקעה של כ-1.1 מיליארד דולר והוכנה תוכנית פיתוח מפורטת לפרויקט.

במסגרת העסקה, נאוויטס תרכוש 100% ממניות חברת פרמייר, חברה-בת של הרבור אנרג’י, ותחזיק 65% מהזכויות בתגלית הנפט Sea Lion וכן בתגליות ורישיונות אקספלורציה נוספים באזור. הרכישה תעשה ללא תמורה ונאוויטס אף תקבל 6 מיליון דולר עם התקיימות התנאים המתלים והשלמתה של העסקה. לחברה הנרכשת השקעות עבר בסך כולל של כ-700 מיליון דולר, אותן ניתן לנצל לצורכי מס עם תחילת ההפקה.

בתמורת להעברת הזכויות בפרויקט, נאוויטס תעמיד הלוואת ’טרום FID’ למימון ההוצאות של חברת רוקהופר, יזמית הפרויקט, בתקופת הביניים עד לשלב החלטת ההשקעה הסופית (FID) בפרויקט. במידה ותתקבל בעתיד החלטת השקעה סופית בפרויקט Sea Lion, נאוויטס תעמיד לחברת רוקהופר הלוואה למימון 66% מחלקה בהון העצמי הנדרש לפיתוח הפרויקט. ההלוואות כולן תועמדנה כנגד שיעבוד זכויות רוקהופר בפרויקט ותפרענה מהתזרים החופשי הראשון שינבע לה מהפרויקט.

לנאוויטס עומדת האפשרות להגיע להחלטת ההשקעה הסופית תוך פרק זמן של 5 שנים ממועד השלמת העסקה ואף קיימת לה אפשרות להארכה של עד 18 חודש, בהתקיים תנאים מסוימים. במידה והחלטת ההשקעה לא תתקבל במשך פרק הזמן האמור, יועבר הנכס לידי רוקהופר, תוך פירעון ההלוואות שהועמדו לה.

פרק זמן משמעותי זה יאפשר לנאוויטס לקדם תכנון יעיל ומיטבי של הפרויקט, לפעול לגיבוש חבילת מימון לפיתוחו ואף לבחון צירופו של שותף נוסף/מפעיל לפרויקט.

 

יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "נאוויטס מיישמת שוב את האסטרטגיה של כניסה הזדמנותית למגה-תגלית מוכחת לפני פיתוח בכוונה להוביל לפיתוחה ולהשאת ערך משמעותי לשותפות. האקלים הגיאו-פוליטי כיום, ההכרה בנחיצותו של הנפט עוד שנים רבות והעלייה במחירו הופכים פרויקט זה לאטרקטיבי במיוחד".

נאוויטס פטרוליום פועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו נכסים שכולל גם מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, כשסך חלקה בתגליות קיימות עומד על כ-266 מיליון חביות. נאוויטס מחזיקה ב-49% מהזכויות בפרויקט שננדואה, וב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, ארה"ב, שהחל בהפקה מסחרית ב-2019 ומפיק באופן מוצלח ומעל המתוכנן. במקביל, מחזיקה נאוויטס פעילות בזרוע ה Onshore-הכוללת כ-5 שדות יבשתיים מפיקים בטקסס (חלק נאוויטס בזכויות בנכסים היבשתיים כ-50%) וכן מחזיקה ב-30% מזכויות בנכס אקספלורציה ימי מזרחית לקנדה.

  1. מניות בכתבה
  2. נאוויטס פטר יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה