קרן חזון, יו"ר ומנכ"לית תורפז תעשיות קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

תורפז עם רכישה שנייה ב-2022

חברת תורפז בניהולה של קרן כהן חזון אשר הייתה שותפה של פרוטרום בעברה ורכשה מהם בחזרה את חלקם בחברה, רוכשת חברה בסכום נמוך עם מחזורי מסחר אשר יצטרכו לגדול מהותית על מנת להשפיע

מערכת ספונסר 13/04/2022 09:06

א+א-

תורפז תעשיות חברה גלובלית הפועלת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בפיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של תמציות טעם וריח, חומרי ביניים וחומרי גלם ייחודיים, מדווחת היום כי ביום 12 באפריל, 2022 חתמה על הסכם לרכישת פנטאור הפועלת לפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות פונקציונאליים לתחום האפייה בתמורה לסך של כ- 10 מיליון ש"ח (3.1 מיליון דולר) מידי בעלת מניותיה. העסקה הושלמה במועד החתימה ומומנה ממקורות עצמיים של תורפז.

 

פנטאור, שנוסדה בשנת 1997 על ידי ד"ר אורן בן ישראל (ז"ל), עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של פתרונות פונקציונאליים ייחודיים לתחום האפייה בעלי טכנולוגיה מתקדמת, תחת המותג PentaCake, המאפשרים שילוב של יתרונות כגון רכות, לחות, נפח, מרקם, וחיי מדף ארוכים. מנהלת פנטאור תמשיך לנהל ולהוביל את פנטאור בשנים הקרובות ותצטרף לצוות הניהולי של קבוצת תורפז.

 

פנטאור פועלת באזור התעשייה בזרזיר בצמוד למרכז הפיתוח של תורפז בזרזיר, ומייצאת את רובם המוחלט של מוצריה לשווקים מתפתחים, כגון וייטנאם, הודו ודרום מזרח אסיה. פעילותה של פנטאור בשוק הוייטנאמי ובדרום מזרח אסיה מצטרפת לפעילותה של תורפז בוייטנאם באמצעות חברת הבת Western Flavors Fragrances Production Join Stock Company ("WFF"), ובכך עתידה לאפשר לתורפז להרחיב ולהעמיק את פעילותה בשוק הנימנה עם השווקים המתפתחים בעולם. כמו כן, רכישת פנטאור תאפשר מינוף סינרגטיות ברכש ובלקוחות בין החברות בקבוצת תורפז, הרחבת הפורטפוליו של הקבוצה וגיוון סל המוצרים ללקוחות הקבוצה בארץ ובעולם.

 

בכפוף לעמידה ביעדים עסקיים שהוגדרו בהסכם הרכישה, המוכרת תהא זכאית לתמורה נוספת בסך כולל של עד 1.5 מיליון ש"ח בגין השנים 2022 ו- 2023.  מחזור המכירות של פנטאור בשנים 2020 ו-2021 עמד על סך של 5.6 וכ-6.6 מיליון ש"ח בהתאמה (כ-1.6 ו-2.0 מיליוני דולר בהתאמה).

 

הדיווח על רכישת פנטאור מגיע לאחר דיווח קבוצת תורפז בתחילת החודש על רכישת השליטה (60%) בחברת באלירום הישראלית העוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של תמציות טעם מתוקות ושאינן מתוקות (Savory) טעם מלוחות בתמורה ל-16.2 מיליון ש"ח.

  1. מניות בכתבה
  2. תורפז

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה