קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

מגדל ומנורה משקיעות באנרגיית רוח ושמש בסקנדינביה

סך הפרויקטים של Fu-Gen בתחום אנרגיית הרוח והשמש שיוקמו בסקנדינביה, צפוי להגיע לכ-1500 מגה וואט בשנים הקרובות, והם יהוו נדבך משמעותי במאמץ האירופאי ככלל והמדינות הנורדיות בפרט

חדשות ספונסר 12/04/2022 10:26

א+א-

מגדל ביטוח, מנורה מבטחים וקבוצת ארקין, מודיעות על השקעה של עד 320 מיליון אירו
(כ- 1.12 מיליארד ש"ח), בחברות Fu-Gen AG ו- Fu-Gen Assets 4 AB (Nordic Power 2 LP).

 

על-פי מתווה העסקה, ישקיעו מגדל, מנורה מבטחים וארקין כ- 100 מיליון אירו (אקוויטי) בפלטפורמה המנוהלת על ידי Fu-Gen AG. בנוסף, תרכוש מגדל 19% מ-Fu-Gen AG ותקבל אופציה להשקיע ישירות בפרויקטים. כחלק מהעסקה, תעמוד למגדל הזכות להשתתף בפרויקטים ש-Fu-Gen מפתחת (The Northern Cluster) ולרכוש עד 49% מכל פרויקט בסכום השקעה כולל של עד 200 אירו. למנורה מבטחים תהיה אפשרות לרכוש עד 5% ב-Fu-Gen AG (אקוויטי).

 

סך הפרויקטים של Fu-Gen בתחום אנרגיית הרוח והשמש שיוקמו בסקנדינביה, צפוי להגיע לכ-1500 מגה וואט בשנים הקרובות, והם יהוו נדבך משמעותי במאמץ האירופאי ככלל והמדינות הנורדיות בפרט להפחתת פליטות פחמן והשגת עצמאות אנרגטית. Fu-Gen AG תשמור על זכויות השליטה בכל אחד מפרויקטים.

 

Fu-Gen AG הוקמה בשנת 2017 על ידי ירון פיינגרס ולורנצו לנטרי יחד עם קבוצת אנשי מקצוע בתחום האנרגיה המתחדשת. החברה ממקדת את עסקיה בסקנדינביה, שם היא מפתחת ומקימה פרויקטים בתחום הרוח (Onshore and Offshore) הסולאר ופרוייקטי אגירה ומימן.

 

שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח, מסר: "אנחנו גאים להמשיך ולבסס את מעמדנו כגוף הישראלי המוביל עם היקף ההשקעות הגבוה ביותר בסקטור התשתיות ובפרט בתחום האנרגיות המתחדשות. כל השקעה חדשה שאנו מובילים מהווה יישום, הלכה למעשה, של מדיניות החברה לנהל את השקעותיה מתוך ראיית ESG, במובן העמוק ביותר, וכך גם השקעה משותפת זו בפעילותה הצומחת והמשמעותית של Fu-Gen".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה