יורם נוה, מנכל כלל ביטוח ופיננסים קרדיט: סיון פרג'

מיזוגים ורכישות

כלל תרכוש את קבוצת Max ותמשיך להרחיק את אקירוב

רכישת מקס נעשית בשווי 2.47 מיליארד ש"ח כאשר בניכוי חוב התמורה היא 1.6 מיליארד אותו כלל יכולה לשלם במניות עד שליש משווי העסקה או עד 5% ממניות כלל, דבר שבהחלט לא מעודד את אקירוב

חדשות ספונסר 11/04/2022 08:55

א+א-

מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים, יורם נוה, הודיע היום על כוונתה של כלל החזקות לרכוש בעלות מלאה בקבוצת Max, מידי קרן ההשקעות האמריקאית Warburg Pincus ושותפיה. הערב, דיווחה החברה על חתימת מסמך הבנות שיהווה בסיס להמשך המו"מ, עד לחתימה על הסכם מחייב. על פי הסיכום, קבוצת Max, תימכר לכלל החזקות תמורת שווי פעילות של כ-2.47 מיליארד. אין וודאות בהשלמת העסקה, והיא כפופה לחתימה על הסכם מחייב ולקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים. עם השלמת העסקה תהווה Max זרוע של כלל החזקות לטובת קידום התחרות בתחום האשראי, לעסקים קטנים ובינוניים ובתחום האשראי הצרכני.

 

יורם נוה, מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים: "קבוצת כלל חתמה היום על מסמך הבנות, שהוא חלק ממהלך אסטרטגי, שמטרתו להרחיב את פעילות הקבוצה, מעבר לפעילות הביטוח והפיננסים המרוכזת בחברת הבת, זאת לאחר שבחנה מספר חלופות ובחרה להתקדם עם קבוצת Max, חברה איכותית המנוהלת במקצועיות רבה, אשר בנתה בשנים האחרונות פלטפורמה פיננסית מגוונת וצומחת. אנו מצטרפים היום למהלכים אחרים שנעשו כבר בקרב הגופים המוסדיים, ההופכים גורם משמעותי להנעת התחרות בתחום האשראי החוץ בנקאי

 

קבוצת כלל החזקות עסקי ביטוח 

מניות כלל החזקות עסקי ביטוח מוחזקות בידי הציבור, ללא בעל שליטה, ונסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב,נתח השוק של הקבוצה במונחי פרמיות שהורווחו ברוטו עומד על כ-15% משוק הביטוח, והיקף הנכסים המנוהלים על ‏ידה עומד על כ-286 מיליארדי ₪ (נכון לסוף דצמבר 2022).

כלל חברה לביטוח בע"מ מדורגת בדירוג‎) ilAA+ ‎תחזית יציבה) על ידי ‎ S&Pמעלות, ובדירוג Aa1.il (אופק יציב) על ידי מידרוג. הקבוצה מחזיקה בסוכנויות ביטוח, ‏קרנות‎ ‎פנסיה‎ ,‎קופות גמל, קרנות השתלמות וחברה לביטוח אשראי.

 

 

קבוצת Max

הקבוצה מורכבת מחברת Max, חברת תשלומים ושירותים פיננסים שעוסקת בהנפקת וסליקת כרטיסי אשראי, אשראי חוץ בנקאי צרכני לציבור הרחב ולעסקים קטנים ובינוניים, וחברת Hyp שעוסקת בפתרונות תשלום מתקדמים לבתי עסק. כיום Max היא החברה המובילה במתן אשראי חוץ בנקאי מבין חברות כרטיסי האשראי, עם תיק של למעלה מ- 7 מיליארד ₪ והיא הצומחת ביותר במחזורי כרטיסי האשראי החוץ הבנקאיים.

 

  1. מניות בכתבה
  2. כלל עסקי ביטוח

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה