מיזוגים ורכישות

כלמוביל רוכשת את חברת האנרגיה הירוקה אנרפוינט

החברה רוכשת את אנרפוינט העוסקת באנרגיה ירוקה, כאשר אחת המוכרות היא דוראל הציבורית, העסקה נעשתה לפי שווי חברה של 160 מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 10/04/2022 10:39

א+א-

דוראל מודיעה הבוקר (א’) על מכירת מלוא אחזקותיה (24.24%) בחברת האנרגיה אנרפוינט ולסילוק יתרת התחייבותה של החברה - להעביר לאנרפוינט פרויקטים בייזום, אשר יישארו בבעלות החברה.

סכום התמורה הכולל לחברה בעבור מלוא החזקותיה באנרפוינט, לרבות האופציות, הינו כ-42 מיליון ש"ח, ולאחר סילוק יתרת התחייבותה של החברה כלפי אנרפוינט, יוותר בידי החברה סך של כ-36 מיליון ש"ח במזומן.

להערכת החברה, בכפוף להשלמת העסקה, היא תכיר בדוחותיה הכספיים לרבעון השני לשנת 2022 ברווח (לפני מס) של כ-15 עד 17 מיליון ש"ח, וזאת בנוסף לרווחים שהוכרו בדוחות כספיים קודמים בקשר עם פעילות החברה מול אנרפוינט.

השלמת העסקה מותנית בהתקיימות תנאים מתלים שונים, בהם קבלת האישורים הנדרשים, לרבות אישורים רגולטוריים.

הרוכשת היא חברת כולמוביל במסגרת אסטרטגיית הקבוצה להרחיב את פעילותה לתחומי האנרגיה המתחדשת. כלמוביל רוכשת 100% מהחברה לפי שווי חברה של כ- 160 מיליון שקל.

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל: "החלטנו לממש השקעה זו לאור ההזדמנות העסקית הייחודית שנוצרה והערך שהיא מייצרת - רווח משמעותי בפרק זמן קצר יחסית. לצד פעילותה הענפה של דוראל בייזום, פיתוח והקמה של פרויקטים גדולים בארץ ובעולם, נמשיך להשקיע במיזמים וחברות סינרגטיים לפעילות החברה".

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה