האספה הכללית של איילון אחזקות בע״מ התכנסה היום (ה׳) ואישרה את המיזוג עם איילון ביטוח בע"מ, בדרך להשלמת הרכישה של איילון על ידי חברת הביטוח הדיגיטלית ווישור גלובלטק. בחודש שעבר אישרה האספה הכללית של איילון ביטוח את המהלך גם כן. המיזוג, המהווה תנאי להשלמת העסקה, נועד ״לקפל״ שכבה אחת בקבוצת איילון, כדי לעמוד בהוראות חוק הריכוזיות. כיום, איילון אחזקות הציבורית מחזיקה באיילון ביטוח הפרטית, וזו מחזיקה באיילון הנפקות שהיא תאגיד מדווח שהנפיק אג״ח לציבור. העסקה הייתה עשויה ליצור פירמידה אסורה על פי חוק הריכוזיות, ועל כן נדרש המיזוג. בנוסף, המיזוג מביא עמו יתרונות אסטרטגיים רבים.

היו״ר ד״ר אביגדור קפלן אמר כי ״האישור הוא אבן דרך משמעותית שתאפשר להשלים את המכירה לווישור גלובלטק, ובכך להצעיד את איילון קדימה, בהרמוניה. הדירקטוריון וההנהלה ממוקדים כעת בהצעדת החברה קדימה, בדגש על יצירת מערכת יחסים פנים ארגונית טובה וממשל תאגידי למופת בכל הגופים המרכיבים את החברה״.

ביוני האחרון חתמה חברת ווישור על עסקה לרכישת מניות השליטה בחברת הביטוח איילון (כ־67%) מידי יורשיו של מייסד איילון, לוי רחמני, תמורת 354 מיליון שקל. תאריך היעד שנקבע להשלמת העסקה הוא 1 במאי 2022, תוך עמידה בתנאים מתלים, שאחד מהם הוא עמידה בהוראות חוק הריכוזיות.

 

איילון היא חברת הביטוח היחידה אשר הציגה הפסד בשנת 2021 ואולי באמת זקוקה למיזוג.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש