בלעדי

השקעה על רקע אי וודאות והתייחסות לתרחישים הקיימים

מארק האפלה, מנהל השקעות ראשי UBS: "בטווח הקרוב, אנו מאמינים שהשאלה הקריטית ביותר עבור השווקים, כזו שתקבע אילו מהתרחישים הללו יתרחש, היא מתי נגיע לשיא הסנקציות ולמחירי הנפט?

מערכת ספונסר 28/03/2022 14:35

א+א-

מארק האפלה, מנהל השקעות ראשי UBS Global Wealth Management: "בטווח הקרוב, אנו מאמינים שהשאלה הקריטית ביותר עבור השווקים, כזו שתקבע אילו מהתרחישים הללו יתרחש, היא מתי נגיע - או כבר הגענו – לשיא הסנקציות ולמחירי הנפט? גם התשובה לכך אינה ודאית, כאשר דיפלומטים אירופאים לרוב אופטימיים יותר מעמיתיהם האמריקאים לגבי הסיכויים לפתרון המלחמה".

 

כיום אנו מתמודדים עם אי ודאות גיאופוליטית וכלכלית משמעותית. המלחמה באוקראינה הסלימה וגררה משבר הומניטרי הולך וגובר. הוטלו סנקציות המשבשות את זרימת הסחורות ויוצרות תנודתיות קיצונית בשווקים מסוימים. המשא ומתן עדיין לא הניב תוצאות. הפד העלה את הריבית לראשונה מאז 2018, תגובה לעליית מחירי הסחורות על האינפלציה. סין מתמודדת עם התפרצות COVID-19 הגדולה ביותר מאז תחילת המגיפה, ומציגה שינוי משמעותי במדיניות הכלכלית.

 

אז איך מגיבים השווקים לקוקטייל אי הוודאות הזה,בהתחשב במניעים הרבים, אנו רואים שלושה תרחישי שוק פוטנציאליים:

 

בתרחיש המרכזי שלנו, המלחמה תחמיר לפני שתשתפר, אבל ההתפתחויות מאפשרות לסנקציות ולמחיר הנפט להגיע לשיא עד הקיץ.

בתרחיש ההפוך שלנו, התוצאה החיובית הזו מתרחשת מוקדם יותר. סיום מהיר יחסית של המלחמה אומר שאנו רואים עלייה קטנה נוספת בסנקציות או במחירי הנפט מהרמות של היום.

לעומת זאת, בתרחיש השלילי שלנו, הסנקציות ממשיכות להסלים ולהעלות את מחיר הנפט בצורה משמעותית.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה