בלעדי

השוק ”לא אוהב” את המספרים של דנאל והמניה צונחת

מניית חברת כח האדם דנאל צונחת זה היום השלישי, האם שינוי מגמה או חלק מהתנועה של החודשים האחרונים?

דובי קורן 27/03/2022 14:21

א+א- 1

חברת דנאל עוסקת במספר תחומים: מתן שירותי סיעוד בפריסה ארצית. חטיבת משאבי אנוש וניהל פרויקטים, גיוס עובדים, שירותי שכר ועוד. חטיבת הרפואה הפרטית ומתן שירותים רפואיים כמו הסרת משקפיים בלייזר ובתחום ההפריה החוץ גופית. הפעלת מעונות יום ומסגרות עבור אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 3.3 מיליארד שקלים.

 

ניתוח טכני

לא כיף לראות מניות שיורדות, אבל כשהן יורדות צריך להבין לאן הן יורדות והאם המגמה הכללית משתנה. במקרה של דנאל אולי אחת החברות בעלת ביצועי השוק החזקים ביותר בעשור האחרון עדיין לא קרה כלום (בדגש על עדיין).

 

הירידות של חודש מרץ 2020 בעקבות משבר הקורונה רק הביאו תיאבון והזדמנות (כמו תמיד בדיעבד) עם ריצה חזקה מאוד מרמת 20,000 נקודות ועד לשיא השנה סביב 77,000 נקודות. אפשר לראות את קצב העלייה של 2020/1 מבלי להבין יותר מידי בניתוח טכני.

 

בחצי שנה האחרונה קצב העלייה עבר לתנועה הצידה עם גבוה חדש בחודש האחרון ועם חזרה בימים האחרונים לנקודת המוצא וזה השפל של אוקטובר שנה שעברה סביב 60,000 נקודות.

 

דנאל – גרף יומי

הגרף נוצר באמצעות תוכנת בורסהגרף

 

למעשה המניה נסחרת בתנועה הצידה כבר מספר חודשים עם גבוה חדש שלא החזיק ומימוש חזק בימים האחרונים שמחזיקי המניות אינם רגילים אליו. בשבוע שעבר המניה שברה אזור תמיכה בתוך טווח המסחר סביב 66,000 נקודות והיא ממשיכה היום למטה במחזור מסחר ער.

 

הנחה טכנית כללית, אחרי גל עולה חזק רב שנתי ושל השנה וחצי האחרונות כנראה שהמניה מגיעה לרוויה (מניות לא עולות לנצח). מחזורי המסחר בימים האחרונים ערים ונראה שכסף יוצא החוצה מהנייר, בינתיים ללא דרמות וללא שינוי ארוך טווח. שבירה של 60,000 נקודות ולא רק בגרף יומי אלא שבועי תהיה אמירה וזה אומר מעבר למבנה מחירים יורד.

 

בהצלחה לסוחרים.

  1. מניות בכתבה
  2. דנאל

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    דנאל

    אולי כדאי לקנות ירידה

    מוטי 24/05/2022 15:35