בלעדי

”ווישור פוגעת במשקיעי איילון ביטוח” - הוגשה התנגדות ליו”ר אביגדור קפלן

בעלי המניות מקרב הציבור טוענים כי יש לדחות את אישור הסכם המיזוג למעט אם יקבלו פיצוי שיבטיח שהם אינם נפגעים מהסכם המיזוג ולחלופין יקבלו חלק מהפרמיה במכירת השליטה הדורשת את אישורם.

אלירן מדר 23/03/2022 12:03

א+א-

היום התקבל במערכת מכתב ראשוני אשר הופנה ליו"ר דירקטוריון איילון ביטוח אביגדור קפלן, למנוע את תהליך המיזוג אשר ברצון ווישור גלובלטק לקיים עם חברת איילון ביטוח.

מהטענות העלות במכתב כי התהליכים אשר אותם עושה חברת איילון ביטוח פוגעות במשקיעי החברה ע"י כך שהחברה עושה שינוי מבני אשר לא בהכרח יטיב עימה כמו כן הוצאות החברה בנושא בהם משתתפים בעלי מניות הציבור יוצא מכיסם כגון תשלום של 4.6 מיליון ש"ח בגין הוצאות מס (סעיף 20.7.2 לדיווח המיידי) אך עם זאת מחיר המניה הגבוהה אותו הציעה ווישור למנהל העיזבון לא מיטב עמם ולא מגיע לכיסם.

עוד עולה מטענות כי כבר ביום הצעת הרכישה היה ידוע כי יש בעיתיות עם מבנה החברה בנושא הריכוזיות עם מספר השכבות בו יש לטפל עקב ההצעה, קיפול שכבה אשר אותו רוצים לעשות הוא מבנה שחברות ביטוח אחרות לא מקיימות עקב כך שהינו שולל יתרונות רבים, כך יוצא שהסכם המיזוג מיטב בעיקרו עם בעלי השליטה בצורה חריגה אך פוגע בבעלי מניות מקרב הציבור, יש להוסיף לכך את גל הפרישות אשר מורגש לאחרונה בחברה למרות טרם אישור המיזוג אשר עלול לפגוע בחברה.

לכל ברור, כי הסכם המיזוג במתכונתו המוצעת נולד במטרה לשרת את בעלי השליטה בלבד והוא אינו מיטיב עם החברה ועם בעלי המניות מן הציבור בחברה, הטעון הציג עבודה כלכלית דרש להציגו במאיה על מנת להגיע לכלל משקיעי הציבור בחברה ולהסתייג מהמהלך.

 

מניית ווישור יורדת 5.3% מנגד איילון ביטוח עולה 2%

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה