אנרגיה ירוקה

דוראל בהסכם עתידי נוסף למכירת חשמל מפרויקט הענק Mammoth Solar

בחודש האחרון דיווחה החברה על חתימת הסכם הקמה אשר הפעלתו המסחרית צפויה ב-2023, דוראל חתמה על הסכמים למכירת חשמל עבור כ-1,200 מגה-וואט (DC) מתוך כלל הספקו של הפרויקט

חדשות ספונסר 20/03/2022 08:58

א+א-

דוראל מודיעה היום (א’) כי Doral LLC, חברת הבת של דוראל בארה"ב, חתמה הסכם למכירת חשמל ו’תעודות ירוקות’ בהיקף מצטבר של כ-360 מגה וואט (DC) לתאגיד האנרגיה האמריקני Constellation, עבור מחצית מפרויקט Mammoth Central באינדיאנה, חלק מפרויקט הענק Mammoth Solar וזאת למשך תקופה של 15 שנים ממועד ההפעלה המסחרית הצפוי ב- 2024.

במסגרת ההסכם נקבע עוד כי הרוכש יהא רשאי להסב את זכויותיו מכוח ההסכם, ביחס לכ-184 מגה-וואט (DC), ל-Bank of America Corporation, אשר ייכנס בנעלי הרוכש וירכוש את החשמל ו’התעודות הירוקות’ ישירות מתאגיד הפרויקט.

סך התקבולים ממכירת חשמל ו’תעודות ירוקות’ הצפויים להתקבל מכוח ההסכם, מוערכים בכ-350 עד 375 מיליון דולר, זאת, בנוסף לרכיבי הכנסה משמעותיים נוספים אשר יתבססו על מחירי שוק חופשי, הן במהלך תקופת ההסכמים והן לאחריה.

Mammoth Central הינו חלק מפרויקט הדגל Mammoth Solar באינדיאנה, ארה"ב, המתפרש על שטח של כ- 50,000 דונם וצפוי לייצר כ-1,600 מגה-וואט (DC) של אנרגיה נקייה - מספיק כדי לספק חשמל ל-275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה. זהו אחד הפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בארה"ב, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית. נכון להיום, חתמה דוראל על הסכמים למכירת חשמל עבור כ-1,200 מגה-וואט (DC) מתוך כלל הספקו של פרויקט אינדיאנה.

בחודש האחרון דיווחה החברה על חתימת הסכם הקמה (EPC) וצו תחילת עבודות על חלקו הראשון של הפרויקט (Mammoth North) אשר הספקו 480 MW (DC) והפעלתו המסחרית צפויה בשנת 2023.

יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל אנרגיה: "דוראל מבססת את מעמדה בארה"ב עם הסכם שלישי למכירת חשמל עבור פרויקט הדגל של החברה באינדיאנה. השוק האמריקני מהווה מנוע צמיחה מרכזי עבורנו, וייחודה של דוראל הוא בכך שהיא יוזמת ומפתחת פרויקטים בעצמה, על כל שלביהם, החל מאיתור הקרקעות ועד השלמת הפרויקט והחזקתו".

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה