אנרגיה ירוקה

דוראל חתמה על הקמת חלקו הראשון של הפרויקט הסולארי הגדול בארה”ב

נחתם הסכם EPC וצו תחילת עבודות הקמה בפרויקט Mammoth North באינדיאנה בו ההספק הפרויקט 480 מגה-וואט (DC),הפרויקט הינו חלק ממיזם ענק בהספק כ-1.6 GW בטוטאל.

חדשות ספונסר 08/03/2022 10:40

א+א-

דוראל דיווחה הבוקר על חתימת הסכם תכנון רכש ובינוי (EPC) וצו תחילת עבודות הקמה על Mammoth North, חלקו הראשון של פרויקט הענק באינדיאנה Mammoth Solar, עם חברתSolv Energy LLC, חברה קבלנית מהמובילות בארה"ב.

Mammoth North הינו פרויקט בהיקף של כ-480 מגה-וואט (DC) ומהווה את חלקו הראשון של פרויקט הדגל Mammoth Solar באינדיאנה, ארה"ב, אשר הספקו הצפוי הינו כ-1,600 מגה-וואט (DC).

בתמורה לביצוע עבודות ההקמה, ישולם סך של כ-850 מיליון ש"ח בכפוף לעמידת הקבלן באבני דרך שנקבעו בהסכם.

חתימת ההסכם ותחילת עבודות ההקמה מהוות אבן דרך משמעותית לקראת ההפעלה המסחרית של הפרויקט, אשר להערכת החברה צפויה בשנת 2023.

צו תחילת העבודות מגיע לאחר שבשנה שעברה חתמה דוראל הסכם מכירת חשמל (PPA) מול AEP, אחת מחברות החשמל המובילות בארה"ב עבור Mammoth North והתקשרה עם חברת Risen Energy America, Inc , מקבוצת Risen העולמית, שהינה ספקית פאנלים סולאריים גלובאלית מהמובילות והבולטות בעולם בשנים האחרונות לרכישת פאנלים סולאריים עבור הפרויקט.

בשנה האחרונה, מגדל ביטוח נכנסה שותפה ישירה בחלקו הראשון והשני של הפרויקט בהשקעה ישירה בסך של עד 175 מיליון דולר, זאת במסגרת השקעתה הכוללת בחברת הבת האמריקנית של דוראל. היקף השקעתה הכוללת של מגדל בהון ובחוב ב-Dora LLC ובפרויקטים שבבעלותה עומד על סך של עד כ- 415 מיליון דולר. מדובר באחת מעסקאות ההשקעה הגדולות ביותר בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת.

פרויקט Mammoth Solar הממוקם במחוזות סטארק ופולאסקי שבצפון אינדיאנה, מתפרש על שטח של כ-50,000 דונם, שטח הדומה בגודלו לשטחה של תל אביב-יפו כולה, וצפוי לייצר כ-1.6 ג’יגה-וואט (DC) של אנרגיה נקייה - מספיק כדי לספק חשמל ל-275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה. זהו אחד הפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בארה"ב, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית.

הפרויקט יוצא לדרך בתמיכתו ובברכתו של מושל אינדיאנה, אריק הולקומב שאף הביע תמיכה פומבית בדוראל ובמיזם בנאומו השנתי לאומה

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל: "אנו שמחים להודיע על תחילת עבודות ההקמה של פרויקט Mammoth Solar, שהינו מהפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בעולם. אנו עומדים ביעדי הפרויקט, לקראת הפעלה מסחרית של חלקו הראשון של הפרויקט כבר בשנת 2023. ייחודה של דוראל הוא בכך שהיא יוזמת ומפתחת פרויקטים בעצמה, על כל שלביהם, החל מאיתור הקרקעות ועד השלמת הפרויקט והחזקתו. אנו רואים בשוק האמריקני מנוע צמיחה המהווה עבורנו יעד מרכזי ואסטרטגי, ושמחים להיות שחקן מרכזי ודומיננטי בארה"ב, כמו גם בישראל ובאירופה."  

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה