שיכון ובינוי ואפי נכסים מדווחות הבוקר על חתימת הסכם לרכישת מניות אפי נכסים בחברת הזכיין וחברת המפעיל של קריית התקשוב הטכנולוגית, אשר מוקמת בימים אלו בסמוך אוניברסיטת בן גוריון ולפארק ההיי- טק גב-ים בבאר שבע.

במסגרת ההסכם שנחתם, תשלם שיכון ובינוי לאפי נכסים סכום כולל של 195 מיליון ₪ בגין אחזקותיה בחברות הזכיין והמפעיל של הפרויקט ועבור פירעון הלוואת הבעלים שהעמידה אפי נכסים לזכיין.

פרויקט קריית התקשוב הינו אחד מפרויקטי הדגל במסגרת תכנית המעבר לנגב של צה"ל. הפרויקט כולל הקמה ותפעול של קריה טכנולוגית של צה"ל בשטח בנוי של מעל  190  אלף מ"ר אשר תאכלס עם פתיחתה מעל ל-6,000 משרתים. הפעלת הפרויקט על ידי הזכיין הינה ל-20 שנה וכוללת מגוון רחב של שירותים המיועדים לאפשר רמת שירות גבוהה לכל משתמשי הבסיס, מתן שירותי אחזקה למבנים ותשתיות, שירותי הסעדה, הפעלת מוקדי שירות, שירותי תקשוב מתקדמים ועוד. פרויקט זה הינו הפרויקט הראשון אשר צפוי לכלול מעבר של אוכלוסייה משמעותית של אנשי קבע וחיילים מיחידות העילית הטכנולוגיות לנגב, וביניהן היחידות הטכנולוגיות של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, היחידה הטכנולוגית של חיל האוויר ומטה פיקוד דרום. הקריה נמצאת בשלבי הקמה מתקדמים, ובנייתה צפויה להסתיים בשנת 2024.

תמיר כהן, מנכ״ל שיכון ובינוי אמר היום כי: "עסקת הרכישה של הזכיין בקרית התקשוב תסייע לשיכון ובינוי להגדיל את מצבת הנכסים המניבים שלה, וכי שיכון ובינוי ממשיכה לקדם פעילויות שתכליתן להגדיל את ההכנסות מנכסים מניבים, ולשפר את היחס של נכסים אלה מול ההכנסות מפרויקטים.

כהן אמר עוד כי, שיכון ובינוי היא החברה המובילה בישראל בתחום הפעלת מתקנים מורכבים ורב מערכתיים, וכי הידע והמומחיות שנצברו בחברה מאפשרים לה לפעול בשוק תחרותי תוך שמירה על רמת הריווחיות הנדרשת.

כהן הוסיף והודה לאפי נכסים על השותפות הטובה וארוכת השנים".

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים הוסיף: "מכירת אחזקותינו בפרויקט קריית התקשוב תואמת את האסטרטגיה העסקית המעודכנת של החברה, שעיקרה מחד, צמצום הפעילות בתחום הפרויקטים התפעוליים ומאידך, העמקת ליבת הפעילות של החברה בתחום המשרדים ודיור להשכרה. אנו מאחלים לשותפינו בשיכון ובינוי הצלחה רבה בהמשך פיתוחו של פרויקט מהותי זה, שחשיבותו למדינת ישראל, בכלל ולבירת הנגב, בפרט היא ללא שיעור".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש